Kotowska Blanka

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER zwraca się do Państwa z bardzo gorącą prośbą o udzielenie pomocy finansowej

Kotowskiej Blance,

która jest po operacji rodzinnego przeszczepienia wątroby.

Blanka Kotowska urodziła się 2 marca 2013 roku i od urodzenia zmaga się z chorobami. 20.05.2018 r. przeszła rodzinny przeszczep wątroby. Została usunięta śledziona w wyniku powikłań pooperacyjnych i doszło do rozległego wylewu krwi do mózgu. Z tego powodu Blanka została poddana kolejnej operacji usunięcia krwiaka z głowy. Lekarze stan Blanki oceniają jako bardzo ciężki wręcz krytyczny.

Po urodzeniu, USG wykazało powiększoną śledzionę oraz nieprawidłowe wyniki krwi. Trudno było zdiagnozować jakąkolwiek chorobę. Następnie pojawiło się wodobrzusze oraz stwierdzono nefropatię, nadciśnienie tętnicze, niedoczynność tarczycy. Jest po przebytej prawostronnej pleuropneumoni wymagającej kilkukrotnie drenażu prawej jamy opłucnowej, po spiralnym złamaniu prawej kości udowej i zabiegu osteosyntezy. Postępująca marskość wątroby wywołana przez ciągłe podawanie antybiotyków i innych leków w bardzo dużej ilości każdego dnia spowodowała, że Blanka została poddana operacji.

Blanka poprzez wodobrzusze musi korzystać z pieluchomajtek, których koszt miesięczny to ok. 500 zł. Do tych wydatków dochodzą ciągłe wizyty w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie oraz zakup leków immunosupresyjnych i konieczność zażywania suplementów diety.

Prosimy o pomoc dla Blanki w poradzeniu sobie z dużymi wydatkami, aby nie zabrakło jej na lekarstwa i inne środki niezbędne do godnego życia.

 

 

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe. Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach. Wpłaty są potwierdzane.

RAIFFEISEN BANK nr konta

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

koniecznie z dopiskiem

Darowizna na rzecz Kotowska Blanka

lub

PODARUJ 1% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: Blanka Kotowska

ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY W IMIENIU BLANKI  Z RODZICAMI I NASZYM WŁASNYM

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

Share Page