Krzysztofik Jakub

 

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER zwraca się do wszystkich z bardzo gorącą prośbą o udzielenie pomocy finansowej

 Jakubowi Krzysztofik,

który przeszedł transplantację wątroby w Klinice Saint Luc w Brukseli.

Kuba Krzysztofik urodził 21 października 2007 r. w bardzo dobrym stanie. Problemy rozpoczęły się w trzecim miesiącu życia, badania wówczas wykazały bakterię Klebsiella oxytyca w moczu. Kiedy Kuba miał 14 miesięcy pojawił się świąd, który początkowo przypisywano alergii lub chorobom skóry. W wieku 2,5 roku podczas badań krwi okazało się, że ma bardzo podwyższone kwasy żółciowe i cholesterol. W 2010 r. biopsja pokazała zwłóknienie wątroby, proliferacje i nacieki granulocytów. Stwierdzono marskość wątroby i żylaki przełyku. Doszło do epizodów krwawienia i zagrożenia życia. Od 2012 r.  Kubuś był w trakcie diagnostyki przed przeszczepem wątroby w Brukseli w szpitalu Saint Luc. Lekarze długo szukali przyczyny i rodzaju choroby, po wielu badaniach, wizytach kontrolnych i konsultacjach zdiagnozowano wieloterbielowatość nerek, która u chłopca objawiła się problemami z wątrobą.

Wiele czasu spędził w szpitalu w Brukseli z dala od swojego domu i siostry. Kubuś jest bardzo aktywnym dzieckiem lubiącym grać w piłkę, biegać, rysować i bawić się samochodami. Przebywając w Belgii uczył się francuskiego.

Kubuś jest już po transplantacji wątroby!!!

Kuba Krzysztofik 3 listopada 2017 r. miał transplantację wątroby w Klinice Saint Luc w Brukseli. Wiele lat trwała jego choroba, ostatecznością było przeszczepienie wątroby. Po roku oczekiwania w Klinice na organ i mieszkaniu w przyszpitalnym hotelu transplantacja się odbyła.
W tą sobotę Kuba wrócił do Polski i zaczął uczęszczać do szkoły. Pani Monika, mama Kuby pisze:
„Oswajamy rzeczywistość, po ponad rocznej przerwie wiele spraw układamy na nowo. Kuba wrócił już do szkoły- wspieram go jak mogę, aby zminimalizować jego stres.
Ogromne podziękowania dla Liver i wszystkich dobrych ludzi wspierających stowarzyszenie. ”
Koszt leczenia jest ogromny: ostatni rachunek jaki zapłaciliśmy za leczenie Kuby opiewał na kwotę 46 tys. EURO

I dlatego prosimy o wsparcie finansowe

dla szybkiego powrotu Kuby do zdrowia!!!

 

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe. Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach. Wpłaty są potwierdzane.

 


Darowizna na rzecz Krzysztofik Jakub

RAIFFEISEN BANK nr konta

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444


lub

Przekaż darowiznę


lub

PODARUJ 1% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: Kuba Krzysztofik


ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY W IMIENIU JAKUBA Z RODZICAMI I NASZYM WŁASNYM

Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

 

Share Page