Krzysztofik Jakub

Krzysztofik KubuśSzanowni Państwo,

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER zwraca się do wszystkich z bardzo gorącą prośbą o udzielenie pomocy finansowej

10 letniemu Jakubowi Krzysztofik,

oczekującemu na transplantację wątroby w Klinice Saint Luc w Brukseli.

Kuba Krzysztofik urodził 21 października 2007 r. w bardzo dobrym stanie. Problemy rozpoczęły się w trzecim miesiącu życia, badania wówczas wykazały bakterię Klebsiella oxytyca w moczu. Kiedy Kuba miał 14 miesięcy pojawił się świąd, który początkowo przypisywano alergii lub chorobom skóry. W wieku 2,5 roku podczas badań krwi okazało się, że ma bardzo podwyższone kwasy żółciowe i cholesterol. W 2010 r. biopsja pokazała zwłóknienie wątroby, proliferacje i nacieki granulocytów. Stwierdzono marskość wątroby i żylaki przełyku. Doszło do epizodów krwawienia i zagrożenia życia. Od 2012 r.  Kubuś był w trakcie diagnostyki przed przeszczepem wątroby w Brukseli w szpitalu Saint Luc. Lekarze długo szukali przyczyny i rodzaju choroby, po wielu badaniach, wizytach kontrolnych i konsultacjach zdiagnozowano wieloterbielowatość nerek, która u chłopca objawiła się problemami z wątrobą.

Wiele czasu spędził w szpitalu w Brukseli z dala od swojego domu i siostry. Kubuś jest bardzo aktywnym dzieckiem lubiącym grać w piłkę, biegać, rysować i bawić się samochodami. Teraz przebywając w Belgii i czekając na organ uczy się francuskiego.

WZYWAMY WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI – POMÓŻCIE W RATOWANIU ŻYCIA

10 letniemu Jakubowi.

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe. Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach. Wpłaty są potwierdzane.

 


Darowizna na rzecz Krzysztofik Jakub

RAIFFEISEN BANK nr konta

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444


lub

Przekaż darowiznę


lub

PODARUJ 1% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: Kuba Krzysztofik


ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY W IMIENIU JAKUBA Z RODZICAMI I NASZYM WŁASNYM

Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

 

Share Page