Michał Wiśniewski potrzebuje 7800 zł

Już jako noworodek chłopiec wiele przeżył. Dziś jednak po wszystkich przejściach istnieje szansa, że będzie taki jak inne dzieci, że będzie czerpał nieograniczoną radość z życia.

 

Michaś urodził się 4 kwietnia 2015 z marskością wątroby o nieustalonej etiologii. Po 7 dniach ponownie wrócił na oddział Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka Szpitala Dziecięcego w Toruniu. Michałek miał ostrą niewydolność wątroby, zapalenie płuc, niedokrwistość, małopłytkowość, niewydolność oddechową, żółtaczkę i podejrzenie hemochromatozy noworodkowej.

W dniu 21.04.2015 roku lekarze zdecydowali, że niezbędna jest transplantacja wątroby. Na domiar złego okazało się, że Michał bardzo wysokie stężenie amoniaku w organizmie i doszło do encefalopatii niedotleniowo-niedokrwiennej, jednak udało się go uratować.

Jako 3-tygodniowe dziecko przeszedł przeszczep wątroby. Dawcą organu dla Michała został tata.

 

Obecnie po udanym przeszczepie chłopiec musi zażywać leki immunosupresyjne i hepatoprotekcyjne, żółciopędne (kwasy UDCA) i ochraniające żołądek. Wymaga również specjalistycznej diety oraz pomocy w zakresie rehabilitacji ponieważ zmaga się z niepełnosprawnością. Nie jest w stanie samodzielnie usiąść czy utrzymać zabawek, ma także kłopoty w prawidłowym rozwoju psychoruchowym.

 

Niezbędny jest również specjalistyczny wózek i pionizator, żeby Michałek mógł być rehabilitowany i funkcjonować. Na to wszystko chłopiec musi zebrać ok. 8000 zł.

Prosimy wraz z rodziną o pomoc w sfinansowaniu Michałkowi leków i sprzętu rehabilitacyjnego: pionizatora oraz specjalistycznego wózka.

 

Darowizna na rzecz Michał Wiśniewski

RAIFFEISEN BANK

nr konta

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

 


Przekaż darowiznę


Dziękujemy za wsparcie.

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

 

 

 

Share Post