Relacja z 1. Krwiobiegu w Krakowie

Wystartowało ponad 100 uczestników

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

Po godzinie 11 na terenie krakowskiego AWF na starcie stanęło ponad 100 zapaleńców, w większości honorowych krwiodawców. W ciągu 20 minut przebiegli oni po parku po specjalnie wyznaczonej trasie na dystansie ponad 4 km. Bieg miał charakter honorowy tak jak nazywani jego główni uczestnicy – nie było nagrody finansowej a jedyną forma gratyfikacji był symbliczny puchar w dwóch kategoriach: dla Najlepszego Biegacza Krwiodawcy oraz Najlepszego Biegacza.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Każdy, kto pokonał trasę został jednakże uhonorowany i doceniony poprzez otrzymanie medalu. Bieg był zabawą i pretekstem by grono krwiodawców się spotkało w szczytnym celu i przy okazji oddało krew. Pojawiło się wielu multilitrowców, z których rekordzista oddał ponad 40 litrów krwi (rocznik 60 któryś).

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

W trakcie imprezy dla zebranych przewidziano liczne atrakcje: rozlosowano wiele ciekawych nagród dla uczestników Krwiobiegu, pokazy sztuk walki Kung-Fu przez dzieci ze szkoły Irbis, pyszne brzoskwinie sponsorowane przez jednego z organizatorów, porady z udzielania pierwszej pomocy, specjalne atrakcje dla dzieci w postaci zajęć i zabaw plastycznych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Przebiegłem !

Wziąłem udział ponieważ sam jestem krwiodawcą i uświadamiam sobie jak cennym darem jest krew. W Stowarzyszeniu są dzieci, które nie żyłyby gdyby nie dobre serce oraz oddana przez krwiodawców krew. Przy każdej operacji oraz przeszczepach organów niezbędne staje się zaopatrzenie w ten życiodajny płyn, którego sztucznie nie można otrzymać. Dlatego tak ważna jest każda inicjatywa i akcja promująca honorowe krwiodawstwo. Stowarzyszenie poczuwało się  do poparcia tej idei a sam mój udział to zaledwie skromna cegiełka  i zachęta do propagowania i oddawania krwi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

W trakcie biegu oraz całej imprezy wspierały mnie niezawodne kibicki Zuzia i Gabi oraz moja rodzina i kochana żona. Wszystkim  dziękuje za wsparcie i zaangażowanie.

Do zobaczenia za rok na kolejnym Krwiobiegu !

Prezes Stowarzyszenia

Sławek Janus

 

 

 

 

 

 

 

Share Post

Leave a Reply