Wiadomość o 1% podatku – znamy już przybliżoną kwotę

Chcemy wszystkim serdecznie podziękować za wsparcie 1% podatku. Możemy kwotę podać w przybliżeniu, gdyż nadal spływają do nas pieniądze z Urzędu Skarbowego, ale z doświadczenia wiemy,  że jeśli kwota się zmieni, to nieznacznie. Ostateczny wynik poznamy około października. Jest nam miło poinformować, iż na tę chwilę kwota z 1% podatku wyniosła ponad 1 milion złotych, a dokładnie 1 062 734,38 zł. To rekord jaki mamy przyjemność świętować po raz pierwszy. Mamy ogromną nadzieję, że z roku na rok, będzie co raz lepiej. 

Stowarzyszenie LIVER mogło być ponownie beneficjentem 1% podatku. Zgodnie z przepisami Ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie 1% podatku można przekazać na rzecz organizacji posiadających status pożytku publicznego oraz będącej na liście opublikowanej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej 16 grudnia 2013 r. Stowarzyszenie LIVER spełniło wspomniane warunki i może otrzymywać 1% podatku od podatników.

Wszystkie środki uzyskane z tego tytułu przeznaczone zostaną na leki dla chorych dzieci i młodzieży, leczenie krajowe i zagraniczne oraz rehabilitację. Przekazując 1% podatku można wskazać konkretny cel czyli imię i nazwisko Podopiecznego Stowarzyszenia albo na Leki SOS.

Najważniejszy w procesie przekazywania jest podanie numeru KRS Stowarzyszenia czyli

0000 124 837

a następnie wspomnianego celu szczegółowego. W sytuacji braku wskazania dziecka pieniążki będą przekazane na zakup leków dla ponad pół tysiąca Podopiecznych.

Chcielibyśmy Państwu serdecznie podziękować za przekazanie 1 % podatku. To dla nas bardzo wiele znaczy. Dzięki temu będziemy mogli pomóc większej ilości potrzebującym w zakupie leków oraz w opłaceniu innych, niezbędnych do życia w zdrowiu potrzeb.

                                                                                                                                                      Dziękujemy!

Share Post

Leave a Reply