Misja Stowarzyszenia

joasia w szpitalu

Celem Stowarzyszenia LIVER jest ratowanie życia i zdrowia chorych dzieci, głównie tych z chorą wątrobą. W Polsce niektóre z dzieci nie mają szans na transplantację lub leczenie ratujące życie. I wtedy pomoc Stowarzyszenia polega na pośredniczeniu i organizowaniu leczenia za granicą, zapewnieniu na okres leczenia zaplecza socjalnego w danym kraju oraz pomocy w zdobywaniu środków finansowych na ten cel.  W przypadku tak ciężkiego schorzenia jak marskość wątroby ważny jest każdy dzień. Rodzice pozostawieni sami sobie nie wygraliby walki o życie swojego dziecka.
Obecnie Stowarzyszenie LIVER współpracuje między innymi z kliniką Saint Luc w Brukseli.

Stowarzyszenie LIVER opiekuje się również dziećmi po przeszczepach wątroby (również tymi, które operację miały wykonaną w kraju), z różnorodnymi chorobami wątroby i dróg żółciowych, ponieważ niezbędna im jest stała specjalistyczna opieka medyczna (okresowe kontrolne badania wymagane przez szpital, w którym dokonano operacji) oraz drogie leki (m.in. zapobiegające odrzutowi przeszczepu). W miarę naszych możliwości pomagamy również innym chorym dzieciom poprzez sfinansowanie leczenia i rehabilitacji, jednakże jest to pomoc w ograniczonym zakresie i do wysokości zebranych przez rodziców środków.

 

Stowarzyszenie rozwija współpracę z organizacjami humanitarnymi w całej Europie. Dzięki tej współpracy oraz w wyniku starań stowarzyszenia podejmowanych na terenie kraju, mogliśmy dla ponad 500 dzieci dostarczyć leki o łącznej wartości kilku milionów złotych oraz dostarczyć innej pomocy humanitarnej wielu dzieciakom będącym w potrzebie.

 

Wielu naszym Podopiecznym nie zdążyliśmy pomóc… Bardzo żałujemy, że ich już nie ma wśród nas.

Fundusze zebrane na ich leczenie zostały przeznaczone na ratowanie innych dzieci.

 

Share Page