Figura Maja

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER zwraca się do Państwa z bardzo gorącą prośbą o udzielenie pomocy finansowej

Mai Figura,

u której 26 czerwca 2012 roku  przeprowadzono zabieg rodzinnego przeszczepienia wątroby. Dawcą części wątroby była mama. Maja przeszła transplantacje z powodu marskości wątroby w przebiegu atrezji zewnątrzwątrobowych dróg żółciowych.

Maja Figura urodziła się 20.08.2011 roku i w piątym tygodniu życia lekarze zdiagnozowali atrezję dróg żółciowych. Przeprowadzono zabieg metodą Kasai, który nie przyniósł jednak większej poprawy i Maja po krótkim czasie została zakwalifikowana do przeszczepu. Operacja odbyła się w Instytucie Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie w dniu 26.06.2012 roku córeczka  wtedy miała zaledwie 10 miesięcy.

Maja czuje się dobrze, przyjmuje PROGRAF 0,5 mg oraz ASMAG. Jest pod stałą opieką IP CZD w Warszawie. Maja ma orzeczenie o niepełnosprawności i z racji choroby córeczki musiałam zrezygnować z pracy. Naszą czteroosobową rodzinę utrzymuję tylko mąż, który pracuje jako kierowca. Mamy też synka w wieku szkolnym.

Od września ubiegłego roku Maja rozpoczęła naukę w zerówce. Radzi sobie dobrze. Bardzo lubi spędzać czas z koleżankami. Poza zajęciami w zerówce Maja uczęszcza także na dodatkowe lekcje języka angielskiego, który łatwo przyswaja. Brała również udział w akcji WOŚP, gdzie wystąpiła wraz z grupą.  

W czerwcu 2017 roku w Centrum Zdrowia Dziecka przeszła także zabieg zamknięcia powłok brzusznych. Wszystko przebiegło bez komplikacji. Ogólnie Maja ma się dobrze.

Uwielbia zimę i kocha jeździć na nartach. I bezustannie powtarza, że jak dorośnie będzie lekarzem. Nasza Maja jest cudowna, radosna i bez naszego wsparcia nie mogła by się rozwijać i zdrowieć. 

Dlatego zwracamy się o wsparcie finansowe na leczenie dla Mai.

Monika i Daniel proszą o wsparcie finansowe na leczenie córeczki.

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe. Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach. Wpłaty są potwierdzane.

Darowizna na rzecz Maja FIGURA

RAIFFEISEN BANK nr konta

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

lub

PODARUJ 1% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: Figura MAJA

ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY W IMIENIU MAI Z RODZICAMI I NASZYM WŁASNYM

 Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

Share Page