Hudaczek Oliwia

 

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER zwraca się do Państwa z bardzo gorącą prośbą o udzielenie pomocy finansowej

Oliwii Hudaczek,

która cierpi na Zespół Allagile`a i zwężenie tętnic płucnych.

Oczekuje na przeszczep wątroby.

Co słychać u Oliwki 🙂 jest po operacji prostowania nóżki, która była wcześniej złamana. Wyszła już ze szpitala. Z powodu przeciwbólowego leku musiała trafić ponownie do szpitala, w którym ją uratowano, ponieważ miała niepokojące objawy takie jak wymioty z krwią. Teraz Oliwia dochodzi do siebie. Ogólnie jest już lepiej. Niemniej jest jeszcze w szpitalu pod obserwacją lekarzy. Nosi gips dla bezpieczeństwa.

Oliwia Hudaczek  urodziła się 16 kwietnia 2009 roku i od urodzenia zmaga się z rzadką i ciężką wrodzoną chorobą: Zespołem Allagile`a, powodujący m.in. zaburzenia wewnątrzwątrobowych dróg żółciowych. Choroba Oliwki prowadzi do ciężkiego uszkodzenia wątroby i  w konsekwencji konieczności transplantacji organu.

Córeczka ma stałą żółtaczkę i ciągły uporczywy świąd skóry, który powoduję niepokój i ból naszemu dziecku. Oprócz tego dodatkowo lekarze zdiagnozowali u Oliwii obwodowe zwężenie tętnic płucnych. Choroba spowodowała niedobór masy ciała i wzrostu; jednocześnie prowadząc do niewydolności  wątroby. Oliwka jest przygotowywana do przeszczepu wątroby, który w jej przypadku jest leczeniem koniecznym, dającym szansę przeżycia i dalszego rozwoju.

Hudaczek Oliwka

Nasza córeczka, aby żyć musi zażywać leki t.j. Aqua E, Ursopol, Rifampicyna, Devikap, Devisol, Vitacon, Vit A, Sylimarol. Niestety leki są drogie i nie wszystkie refundowane dlatego nas nie stać na zakup. Nasza rodzina liczy 5 osób i oprócz Oliwki mamy jeszcze dwoje dzieci. Ja zajmuje się domem i opieką nad dziećmi w tym Oliwką, która wymaga szczególnej troski i skupienia. Jedynie mąż pracuje i musi zapewnić nam podstawowy byt. Jest nam ciężko podołać codzienności i zapewnić córeczce drogie leki, które czasami  są trudno dostępne. Dlatego zwracamy się o wsparcie i pomoc finansową na ratowanie zdrowia i życia naszej Oliwii. Dziękujemy za okazane serce i dobroć oraz wsparcie.

Oliwka  i mama Małgosia proszą o wsparcie finansowe na leczenie.

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe.

Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach:

Wpłaty są potwierdzane.

 

Darowizna na rzecz Oliwia Hudaczek

RAIFFEISEN BANK

nr konta

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

lub

PODARUJ 1% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: Hudaczek Oliwia

ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY W IMIENIU OLIWII  Z RODZICAMI I NASZYM WŁASNYM

Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

Share Page