Jankowska Wiktoria

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER zwraca się do Państwa z bardzo gorącą prośbą o udzielenie pomocy finansowej

WIKTORII JANKOWSKIEJ,

u której w 2013 roku dokonano udanej operacji

rodzinnego przeszczepu wątroby w CZD w Warszawie.

Wiktoria jest aktualnie w trakcie leczenia farmakologicznego – pełnopłatne leki, które zażywa muszą samodzielnie pokryć rodzice a ich koszt to wydatek kilku tysięcy złotych w skali roku. Leki te niestety w większości nie są refundowane z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wiktorka urodziła się 20 lutego 2012 roku z atrezją dróg żółciowych i w 7 tygodniu życia przeszła operację metodą Kasai. W związku z pogarszającym się stanem zagrażającym życiu Wiktoria została zakwalifikowana do rodzinnego przeszczepu wątroby i otrzymała płat wątroby od swojej mamy.

Niestety operacja odbyła się z komplikacjami, w ranę pooperacyjną wdała się martwica skóry i by ratować życie dziecka w miejsce ubytku wszyto specjalną łatę, która ma spowodować odnowienie tkanki skórnej. Ponad miesiąc Wiktoria była podtrzymywana w śpiączce farmakologicznej, a całą pracą jej organizmu sterowały urządzenia tj. respirator, dializy nerek, wspomaganie akcji serca. O życie córeczki walczyło wielu lekarzy, którzy nie dawali nadziei na wyzdrowienie i życie dziecka.

12 listopada 2018 roku córeczka miała zszycie powłok skórnych operacja była dosyć długa ale wszystko się udało, biopsja wątroby też wyszła dobrze. Obecnie Wiki jest już w domku czuje się dobrze mamy nadzieję, że najtrudniejsze chwile mamy już za sobą.

Wiktoria jest bardzo radosną dziewczynką pełną wdzięku i miłości. Jest bardzo umuzykalniona i utalentowana tanecznie. Świetnie radzi sobie wśród rówieśników oraz starszych dzieci. Wiktorka ma wspaniałą siostrzyczkę Milenkę dzięki, której rozwija się szybciej aby jej dorównać umiejętnościami. Milenka jest wielkim wsparciem dla Wiktorii i uczy jej jak być pewną siebie.  Jednak nadal wymaga troskliwej opieki, kosztownego leczenia i częstych wyjazdów do CZD w Warszawie, na które nas nie stać.

Wiktoria wraz z Rodzicami.

 

Z całego serca prosimy o pomoc

dla naszej córeczki by mogła żyć

i cieszyć się lepszym zdrowiem.

 

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe.

Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach:

Wpłaty są potwierdzane.

Darowizna na rzecz JANKOWSKIEJ WIKTORII

RAIFFEISEN BANK

nr konta

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

lub

PODARUJ 1% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: Wiktoria Jankowska

 

ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY W IMIENIU WIKTORII Z RODZICAMI I NASZYM WŁASNYM

 

Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

Share Page