Nowak Paulina

 

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER zwraca się do Państwa z bardzo gorącą prośbą o udzielenie dalszej pomocy finansowej

PAULINIE NOWAK,

u której dokonano udanej operacji rodzinnego przeszczepu

wątroby w szpitalu Sant LUC w Brukseli,

oraz drugi przeszczep wątroby w szpitalu w Szczecinie.

Paulinka ma 20 lat i jest po transplantacji wątroby. Przeszczep był konieczny z powodu marskości wątroby na tle atrezji dróg żółciowych. Zabieg Kasai wykonany dwa miesiące po jej urodzeniu nie przyniósł poprawy. Stan zdrowia Pauliny w pierwszym jej roku życia był ciężki. Wątroba była niewydolna, nadciśnienie wrotne i żylaki przełyku zagrażały jej życiu. Należało jak najszybciej przeszczepić organ. W Polsce w tym czasie nie było to możliwe, w szpitalu Neckera w Paryżu została zdyskwalifikowana. Akcję ratowania jej życia podjęli się lekarze w Brukseli. Przez wiele lat Paulina cieszyła się zdrowiem i czerpała z życia pełną garścią. Odwiedzała klinikę w Brukseli podczas badań bilansowych, jeździła na wizytę kontrolne i zażywała lekarstwa zapobiegające odrzutowi wątroby.

W ostatnim roku stan zdrowia zaczął się pogarszać – diagnoza: wtórna marskość wątroby. Często musi być hospitalizowana i zażywać coraz więcej lekarstw, drogich i często nierefundowanych. Lekarze ratując życie Paulinki  w lutym 2018 roku przeprowadzili drugą transplantację wątroby. Paulina potrzebuje pieniędzy na lekarstwa i ewentualne leczenie zagraniczne.

Paulina wraz z mamą Darią proszą o wsparcie.

 

 

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe.

Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach:

Wpłaty są potwierdzane.

Darowizna na rzecz NOWAK PAULINA

RAIFFEISEN BANK

nr konta

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

lub

PODARUJ 1% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: Paulina Nowak

ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY W IMIENIU PAULINY Z RODZICAMI I NASZYM WŁASNYM

 

Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

Share Page