Soboniak Karolinka

 

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER zwraca się do Państwa z bardzo gorącą prośbą o udzielenie pomocy finansowej

Karolince Soboniak,

która w lipcu 2017 roku przeszła transplantację wątroby w CZD w Warszawie.

Karolinka Soboniak urodziła się 30 stycznia 2007 roku jako zdrowe dziecko. Jak była malutka często chorowała na różne choroby dróg oddechowych. W wieku 4 lat w 2011 roku miała usunięty migdałek. Zabieg zniosła bardzo ciężko i nie obyło się bez komplikacji. Od tej pory zaczęła się cała choroba Karolinki.

W 2012 roku po wielu badaniach w szpitalu we Wrocławiu – po biopsji wątroby została postawiona diagnoza: marskość wątroby. Od grudnia 2012 roku córeczka jest pod stałą opieką Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Dodatkowo Karolinka choruje na małopłytkowość, niedokrwistość, żylaki przełyku, refluks i wadę wzroku. W 2015 roku doszła Karolci choroba celiakia i od tej pory jest na ścisłej diecie bezglutenowej. Zmniejszona gęstość kości spowodowana celiakią skutkowała 3-krotnym złamaniem rąk. W czerwcu 2017 roku Karolinka przeszła zabieg embolizacji śledziony, który nie powiódł się. Konieczny był natychmiastowy przeszczep wątroby. W lipcu 2017 roku Karolinka miała transplantację wątroby. Usunięta śledziona znacznie obniża jej odporność.

Prosimy o pomoc dla Karolinki w zakupie drogich lekarstw, które córka będzie musiała zażywać już do końca życia. Leki immunosupresyjne minimalizują ryzyko odrzucenia przeszczepionej wątroby.

Dlatego zwracam się do Stowarzyszenia LIVER o pomoc w walce z chorobą Karolinki. Jesteśmy w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Leczenie córeczki pochłania mnóstwo pieniędzy, energii i nerwów. Potrzebujemy wsparcia ludzi o złotych sercach i bardzo będziemy wdzięczni za jakąkolwiek pomoc. Na rzecz Karolinki można przekazać 1 % podatku oraz darowiznę.

Agnieszka Soboniak, mama Karolinki.

 

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe. Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach:

Wpłaty są potwierdzane.

Darowizna na rzecz Karolinka Soboniak

RAIFFEISEN BANK

nr konta

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

lub

PODARUJ 1% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: Soboniak Karolinka

ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY W IMIENIU KAROLINKI  Z RODZICAMI I NASZYM WŁASNYM

Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

Share Page