Szponar Julia

 

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER zwraca się do Państwa

z bardzo gorącą prośbą o udzielenie pomocy finansowej

 Julii Szponar,

u której 17 czerwca 2014 roku  przeprowadzono zabieg rodzinnego przeszczepienia wątroby.

Dawcą części wątroby była mama. Julia miała ostrą niewydolność wątroby o nieznanej etiologii.

Julia Szponar urodziła się 05.12.2011 roku i do maja 2014 roku była dzieckiem zupełnie zdrowym, urodziła się zdrowa na nic nie chorowała, raz w życiu brała antybiotyk, można powiedzieć że jej najpoważniejszą chorobą był katar. Pod koniec maja Julcia zaczęła siusiać na ciut ciemniejszy kolor, z podstawowych badań krwi i moczu wyszły bardzo złe wyniki, próby wątrobowe były przekroczone o kilka tysięcy razy. 26 maja 2014 roku znaleźliśmy się w szpitalu w Lublinie tam lekarze stwierdzili że nie są w stanie nam pomóc, że wątroba u naszej córki jest martwa. Odesłali nas do CZD w Warszawie i tam po 2 tygodniach diagnostyki i leczenia lekarze wykonali zabieg rodzinnego przeszczepienia fragment wątroby od mamy.

Przyczyny zachorowania Julii lekarze nie umieli ustalić. Dla nas był to bardzo ciężki okres, szok i niedowierzanie że zdrowe dziecko nagle zachorowało i to tak poważnie. Samą operację Julcia zniosła dobrze i pomimo drobnych komplikacji pooperacyjnych jak wyciek z opłucnej, które udało się nam szczęśliwie przezwyciężyć, teraz już jesteśmy w domu.

Julcia ma lepsze i gorsze dni, bierze bardzo dużo leków których skutki uboczne nie są obojętne dla organizmu. Teraz wszyscy uczymy się żyć na nowo, częste wizyty w Warszawie to dla nas ponad 200 km drogi do szpitala. Zakup leków pochłania większy budżet naszej rodziny. Obecnie tylko mąż pracuje, ja musiałam zrezygnować z pracy aby móc jak najlepiej zająć się Julcią.

Nasza córeczka jest dzieckiem wyjątkowo radosnym i energicznym, wspaniale się rozwija pomimo tak ciężkiej choroby. Często wspomina pobyt w szpitalu, pamięta jak bolał ją brzuszek i teraz boi się każdej wizyty w szpitalu. Julcia jest naszym jedynym dzieckiem i największym skarbem chcemy dla niej jak najlepszego życia. Dlatego zwróciliśmy się do Stowarzyszenia LIVER o założenie subkonta na które będziemy mogli zbierać środki finansowe na pokrycie kosztów chociaż części wydatków na LEKI i najpotrzebniejsze środki medyczne.

ABY WSPOMÓC LECZENIE JULII prosimy o POMOC

Jesteśmy wdzięczni za okazaną dobroć w imieniu JULII

serdecznie dziękujemy Małgosia i Marcin Szponar

 

 

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe.

Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach:

Wpłaty są potwierdzane.

 

Darowizna na rzecz Julia Szponar

RAIFFEISEN BANK

nr konta

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

lub

PODARUJ 1% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: Szponar Julia

ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY W IMIENIU JULII  Z RODZICAMI I NASZYM WŁASNYM

Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

Share Page