Wieczorek Karina

Karinka urodziła się 7.09.2010 roku jako zdrowe dziecko i była nim do 3 roku życia. Zaraz po 3 urodzinach zaczęła chorować – wymioty, zaburzenia świadomości, śpiączka –  były to objawy choroby metabolicznej hiperamonemii typu II.

Po 3 latach zmagań z chorobą rodzice wraz z lekarzami podjęli  decyzję o przeszczepie wątroby. Przeszczep trwał 10 h i był bez komplikacji, a dawcą był wujek dziewczynki. Niestety przy kolejnej wizycie na oddziale okazało się, że organizm odrzucił wątrobę. Podczas biopsji jednak doszło do przebicia dróg żółciowych, do których dołączony jest worek stomijny.

 

Karinka ze względu na liczne problemu musi przyjmować łącznie 10 leków : Prograf, Cellcept, Encorton, Ursofalk, Helicid, Asmag, Ceclor, Nystatyna oraz bardzo drogi Valcyte. Ilość farmaceutyków generuje duże koszty miesięczne, które znacząco przekraczają miesięczny budżet, dlatego rodzina prosi o wsparcie finansowe.  Obecnie ma zwężenie w drogach żółciowych i czeka na termin kolejnego zabiegu poszerzania dróg oraz założenia drenu zewnętrznego ułatwiającego wypływ żółci z wątroby. 

 

Prosimy o pomoc Karince – chcemy, żeby uśmiech wrócił.

➡️ 94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

tytule: Darowizna dla Kariny Wieczorek

 


Przekaż darowiznę


Za każdą przekazaną darowiznę bardzo dziękujemy w imieniu Karinki, rodziców i naszym własnym.

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom Liver

Share Page