Łódź Maraton – relacja

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie 2014

logo maraton

W dniach 11-13 kwietnia Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER miało zaszczyt uczestniczyć w jednej z największych imprez biegowych w Polsce. W Łodzi organizatorzy umożliwili biegi w kilku kategoriach dla ponad pięciu tysięcy sportowców i amatorów zdrowego trybu życia po pięknych uliczkach i parkach zabytkowego miasta, które szczyci się wyjątkowym klimatem i atmosferą.

Więcej o maratonie na stronie Łódź Maraton Dbam o Zdrowie 2014

 

Impreza biegowa zaczęła się w piątek

Biuro zawodów mieściło się w sportowym obiekcie Atlas Arena przy ul. Bandurskiego 7, gdzie zawodnicy musieli się stawić by dopełnić formalności czyli podpisania oświadczenia o stanie zdrowia oraz odbioru pakietu startowego. Otwarcie nastąpiło punkt 12.00. Możliwe było odebranie  pakietu startowego  pośrednio poprzez przedstawienie pełnomocnictwa ale wtedy nie można było obejrzeć wystawców i podziwiać atrakcji, które w Atlas Arenie prezentowali uczestnicy expo. W Expo Run&Fun  uczestniczyło 27 wystawców z wielu dziedzin. Tematem wiodącym targów były sprzęt  i akcesoria sportowe, odżywki i suplementy diety, zdrowa żywność i medycyna sportowa, pielęgnacja ciała i aktywny wypoczynek. I tak można było zapoznać się ze sprzętem firmy TOM TOM, POLAR, Garmin, zasmakować próbki napojów izotonicznych ALE, wysokoenergetycznych żeli i odżywek, pobiegać na bieżni stacjonarnej sponsorowanej przez PZU i gromadzić fundusze na pomoc chorym dzieciom. PZU zobowiązało się bowiem do wypłacenia na cele charytatywne 10 zł za każdy przebiegnięty kilometr.  Wśród uczestników na płycie głównej Atlas Arena zaprezentowały się również organizacje charytatywne:

  • Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER
  • Fundacja Dbam o Zdrowie
  • Fundacja Udar Mózgu
  • Fundacja Wspólna Droga „United Way”
  • Fundacja Hospicyjna Hospicjum to też Życie

Swoje stoisko miało również Stowarzyszenie LIVER. Poniżej parę zdjęć jak wyglądaliśmy.

IMG_5532OLYMPUS DIGITAL CAMERAIMG_5672IMG_5707

IMG_5705

Na konkursach plastycznych dzieci mogły wygrać wiele nagród. Szymek i Hania bardzo się  cieszą z głównej nagrodyIMG_5627

IMG_5582

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_5593

Dla dzieci wyjątkową atrakcją były pieski, które służą jako „psi lekarze” w kynoterapii

OLYMPUS DIGITAL CAMERAIMG_5696IMG_5712

Balony skupiały uwagę dzieci

IMG_5544OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_5678 IMG_5700

IMG_5550Wśród licznych atrakcji dla dzieci było malowanie twarzy. Oczywiście nasza mała wolontariuszka zażyczyła sobie napis LIVER

Dzieci wystartowały o 12.00 w sobotę

Biegi łódzkie oferowały wiele różnorakich aktywności sportowych. Był tzw. Bieg śniadaniowy BA! na dystansie 1,5 km, był bieg dziecięcy nazwany od sponsora tytularnego Omega KIDS RUN dla pociech w wieku od 7 do 16 lat. Start zlokalizowany był obok Aquapark Fala, meta na Atlas Arenie. Każdy uczestnik otrzymał koszulkę a po dotarciu na metę medal. W drużynie LIVERKI TEAM wystartowało 5 dzieci: Ania Szklarska, Hania Szymkowiak, Szymek Szymkowiak, Gabrysia Janus i Zuzia Stawska. Wszyscy dobiegli dzielnie do mety chociaż chwilami było ciężko. Szczególne uznanie należy kierować do Ani i Hani, które są dziewczynkami po transplantacji wątroby. To dla nich dedykujemy laur zwycięstwa.

IMG_5645

Przed startem rodzice dają cenne rady jak biec

IMG_5659

Ania już nieco zmęczona…IMG_5670

Zuzia i Gabrysia

OLYMPUS DIGITAL CAMERAHania już prawie na mecie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 Dzieci z LIVERKI TEAM już na mecie. Zmęczeni ? Raczej nie

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Za udział w biegach dzieci otrzymały medale

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 Oprócz medali nasze dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, które mamy nadzieję, że się spodobały

Maraton i Biegi na 10 km

Dorośli mogli się wykazać startując w biegu na 10 km oraz 42 km. Podczas expo mogli też pobiegać na bieżni podbijając ilość przebiegniętych kilometrów, za które PZU zobowiązało się przekazać  na cele charytatywne po 10 zł za 1 km.  Dzięki temu organizacje społeczne maratonu otrzymają dodatkowe środki.

Ze strony Stowarzyszenia składamy wyrazy podziękowania  za przekazane fundusze.

IMG_5608

OLYMPUS DIGITAL CAMERAZa przebiegnięcie 1 km PZU zobowiązało się przekazać10 zł na cele charytatywne

W biegu na 10 km wzięło udział 5 osób startujących jako członkowie LIVERKI TEAM. Byli to: Marcelka i Wojtek, studenci z Uniwersytetu Łódzkiego, skarbnik Stowarzyszenia LIVER Marta Janus, marynarz kpt Jacek Lisiecki i jego siostrzenica Dagmara Goździk. Wszyscy szczęśliwie dobiegli do mety i otrzymali medale. Najszybszym zawodnikiem był Wojtek, który pokonał dystans w ciągu 58 minut.

IMG_5719

Drużyna LIVERKI TEAM tuż przed startem

IMG_5753

IMG_5757

Do biegu gotowi start!

IMG_5785IMG_5791IMG_5820

IMG_5924

IMG_5877IMG_5881

IMG_5889

IMG_5920IMG_5912

IMG_5947

Wreszcie koniec biegu i nagroda – medale i satysfakcja, że daliśmy radę

Podziękowania

W związku z udziałem Stowarzyszenia w Maratonie oraz przebiegnięciem  10 km i 42 chcielibyśmy wyrazić podziękowania za wsparcie i pomoc wszystkim naszym kibicom, pomocnikom i startującym w biegu. Była to piękna przygoda, po której zostaną tylko przyjemne wspomnienia. I to mimo wielkiego wysiłku jaki każdy zawodnik włożył w pokonanie dystansu. Każdemu zawodnikowi LIVERKI TEAM gratulujemy pokonania wybranego dystansu i mamy nadzieję, że w przyszłym roku wystartujemy znów razem.

Stowarzyszenie LIVER

Share Post