Prawdzik Anna

Prawdzik AnnaSzanowni Państwo,

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER zwraca się do Państwa z bardzo gorącą prośbą o udzielenie pomocy finansowej

16 letniej ANNIE PRAWDZIK,

której życie może uratować tylko przeszczep wątroby.

Ciężka, skomplikowana choroba schyłkowa niewydolność wątroby ANNY wymaga wykonania zabiegu operacyjnego. Dziewczynka została zakwalifikowana do przeszczepu w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Stan Ani na razie jest stabilny, choć wyniki nie są w normie (próby wątrobowe są podwyższone). Ania ma marskość wątroby, więc jej stan zdrowia w porównaniu do wieku nie jest najgorszy. Lekarze są bardzo zadowoleni, bo niewiele dzieci w jej wieku nie miało jeszcze przeszczepu. Mamy nadzieję, że nie nastąpi to szybko, choć najprawdopodobniej jest nieuniknione. Ania jest pod stałą opieką poradni niewydolności i transplantacji wątroby w Centrum Zdrowia Dziecka. Często ma przeprowadzane dodatkowe badania krwi również w miejscowej przychodni. Przyjmuje (ostatnio podwyższoną) dawkę Ursopolu oraz leki dodatkowe jak Essentiale i kompleksy witamin. Poza tym musi przestrzegać zasad diety.

Ania uczęszcza do 4 klasy Gimnazjum. Jak na razie uczy się niezwykle dobrze. Jej średnia na półrocze wyniosła ok. 5,8. Bierze udział w licznych konkursach. Ostatnio została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. Chemia to jej ulubiony przedmiot, choć z innymi również świetnie sobie radzi. Uczęszcza też na zajęcia do szkoły Supreme, gdzie uczy się angielskiego na poziomie licealnym (po rozwiązaniu testów wstępnych, do takiej grupy ją zakwalifikowano : )). Część kosztów została pokryta w ramach stypendium tej szkoły dla najlepszych uczniów jej gimnazjum.

Dziękujemy Państwu za wsparcie ! Mama Ani Zofia Prawdzik

 

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe.

Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach:

Wpłaty są potwierdzane.

Darowizna na rzecz PRAWDZIK ANIA

RAIFFEISEN BANK

nr konta

 

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

lub

PODARUJ 1% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: Ania Prawdzik

ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY W IMIENIU ANNY Z RODZICAMI I NASZYM WŁASNYM

Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

Share Page