Struzik Natalia

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPomocy Chorym Dzieciom LIVER zwraca się do Państwa z bardzo gorącą

prośbą o udzielenie pomocy finansowej

20 letniej NATALII  STRUZIK,

która cierpi na autoimmunologiczne zapalenie wątroby.
Obecnie jest przygotowywana do przeszczepu wątroby.

Natalia Struzik zaczęła chorować w wieku 6 lat, najpierw była leczona w szpitalu w Wolsztynie, a w 2007 roku trafiła do szpitala w Poznaniu. Moja córka w tym czasie bardzo chorowała,  przeszła cytomegalię, mononukleozę zakaźną aż w końcu lekarze stwierdzili, że Natalia ma przewlekłe zapalenie wątroby wywołane zakażeniem EBV oraz  celiakię.

Na własną rękę przeniosłam córkę pod opiekę lekarzy z CZD w Warszawie, bo wiedziałam, że moje dziecko ma jakieś problemy z wątrobą.

W 2008 roku byliśmy już w Warszawie w CZD, tam dopiero była postawiona diagnoza; autoimmunologiczne zapalenie wątroby, a z biegiem lat powstały jeszcze : małopłytkowość, migrena, żylaki przełyku, refluks żółciowy i nadżerka żołądka.

W roku 2010 stwierdzono również, że Natalia ma torbiel koloidową w mózgu. Od roku 2013 w CZD badania wykazały, że nie ma celiakii.

Dziś jesteśmy pod opieką lekarzy z CZD w Warszawie ale by się tam dostać  musimy pokonać trasę ponad 400 km. Leki, które przyjmuję córka są bardzo drogie, dojazdy do szpitala strasznie  obciążają nas finansowo. W trakcie badań kontrolnych córki muszę spać w hotelu przyszpitalnym. Nasza rodzina liczy 4 osoby, ja pracuję  a mąż poszukuje pracy. Miesięcznie na leki dla Natalki wydaję około 700 zł, co przy naszych skromnych dochodach powoduje, że musimy liczyć się z każdym groszem. Najważniejsze żeby córka miała wszystkie potrzebne  leki i mogła być pod kontrolą lekarzy z Warszawy.

Natalia jest wspaniałym dzieckiem, choć już nastolatką nadal musimy ją wspierać i pomagać jej w walce z chorobą i każdym dniem. Bardzo kocha zwierzęta, świetnie sobie radzi ze wszystkimi problemami, które napotyka na swojej drodze. Do tej pory przeszła wiele cierpienia i było jej nieraz bardzo ciężko, lecz nie poddaje się. Jest bardzo wrażliwa na problemy innych, stara się zawsze pomóc i każdy, kto zna Natalię może na nią liczyć. Szczególnie wrażliwa jest na chore dzieci, bo chociaż sama jest chora to uśmiechem, pozytywnym myśleniem i zabawą potrafi wywołać uśmiech na twarzy chorych dzieci, które tak często spotyka w szpitalu. Natalka ma bardzo dużo przyjaciół, którzy ją zawsze wspierają.

Wiem, że przeszczep wątroby jest nieunikniony.

Dlatego proszę w imieniu Natalii

o pomoc w postaci 1 %

Aby wspomóc leczenie Natalii z 1% podatku wystarczy wpisać numer

KRS 0000 124 837

cel szczegółowy: STRUZIK NATALIA

możesz też przekazać darowiznę.

Dziękujemy za wsparcie

Natalia oraz mama Iwona Struzik

 

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe.

Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach:

Wpłaty są potwierdzane.

 

Darowizna na rzecz Natalii Struzik

RAIFFEISEN BANK

nr konta

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

lub

PODARUJ 1% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: Struzik Natalia

ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY W IMIENIU NATALII  Z RODZICAMI I NASZYM WŁASNYM

Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

Share Page