Wręczenie Tabletu Czyniącego Dobro – dedykacja marynarzom

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tablet Czyniący Dobro – nagroda dedykowana Marynarzom

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Z tabletem na Zamku Królewski – zaszczyt i honor

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Odbiór Tabletu z rąk Prezesa Stanisława Kowalskiego oraz Beaty Tyszkiewicz

4 marca na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala, upamiętniająca 15lecie największej w Polsce Fundacji „Zdążyć z Pomocą”. Uroczystość była również okazja do uhonorowania zasłużonych darczyńców, sponsorów, przyjaciół i zasłużonych dla rozwoju tej potężnej organizacji pomocy dzieciom. O randze imprezy świadczy nie tylko królewskie otoczenie (Sala Balowa), koncert Królewskiej Orkiestry Symfonicznej ale również honorowy patronat Pani Prezydentowej Anny Komorowskiej. Podczas gali wręczono wiele nagród: medal Ecce Homo dla Alberta Lichanowa (prezes Rosyjskiej Fundacji na rzecz Dzieci, przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Fundacji Dziecięcych ), statuetkę Summa Bonitas – Największą Dobroć, statuetkę EUREKA: Dobro, Prawda, Piękno oraz Tablet „Czyniący Dobro”- m.in dla: Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom LIVER, który miał zaszczyt odebrać Sławek Janus – Prezes Stowarzyszenia.
TabletCzyniący Dobro” przyznawany jest darczyńcom, którzy poświęcają się czynieniu dobra, ratowaniu życia i zdrowia dzieci oraz wspieraniu potrzebującym. Został przyznany Stowarzyszeniu Liver za to ze systematycznie i przez wiele lat na polecenie Gargamela wspomaga cierpiące dzieci pieniędzmi gromadzonymi na Smerfnym Funduszu Gargamela ze szczodrych wpłat marynarzy. Od 2010 r. dzięki Marynarzy dobroci przekazano Podopiecznym Fundacji Zdążyć z Pomocą 249 500,00 zł.(ćwierć miliona zl !) i będzie więcej jako, że Gargamel co rusz wspomaga kolejne dzieci – jak tylko mu środków starcza po spełnieniu potrzeb Stałych Podopiecznych Smerfnego Funduszu w Stowarzyszeniu Liver. W ten sposób, niejako „nadwyżkowo” pomoc udzielona została, przez Fundacje- Jubilatkę, często kilkakrotnie: Julce, Paulinie, Kubusiowi, Jonatanowi, Rafałowi, Marcie, Kamilowi, Piotrowi, Patrykowi, Antosiowi, Wiktorowi, Klaudii… A w innych organizacjach – m.in. Majce, Kamilowi, Oliwii. Nie byłoby to możliwe bez ciągłego zasilania Funduszu Gargamela strumieniem dobroci Ludzi Morza ! Wam wiec dedykowana jest nagroda, która miałem zaszczyt odebrać w poniedziałek z rak Prezesa Stanisława Kowalskiego oraz aktorki Beaty Tyszkiewicz.
A teraz parę slow o samej gali, która była naprawdę piękną impreza. Prowadzona przez Tomasza Kamela oraz Anne Popek, zgromadziła tak znanych artystów i aktorów, jak Krystyna Sienkiewicz, Emilia Krakowska, Barbara Borys Damięcka, Mateusz Damięcki, Anna Kalata, Ewa Błaszczyk. Uroczystość uświetnił występ Królewskiej Orkiestry Symfonicznej, diwy operowej Alicji Węgorzewskiej, Andrzeja Lamperta oraz sławnego skrzypka Bogdana Kierejsza. To był dla mnie naprawdę zaszczyt, ze moglem posłuchać muzyki na wysokim poziomie oraz zobaczyć występy tak znakomitych artystów. I choć jestem kompletnym beztalenciem muzycznym (trója z muzyki w szkole podstawowej – jedyna na całym świadectwie) to okazało się jeszcze, że nie odróżniam śpiewaczki operowej Alicji Węgorzewskiej od wokalistki Iwony Węgrowskiej. Coś mi nie pasowało, ze wokalistka i piosenkarka z nurtu pop będzie występowała przy akompaniamencie orkiestry symfonicznej. Dopiero później oświeciła mnie żona, że to dwie różne Panie. Obie jednakże pięknie śpiewające i urodziwe. Po występie razem z żoną oraz córeczką spróbowaliśmy pysznego tortu i lampki szampana (to już bez córeczki). A potem spacerowaliśmy jeszcze po warszawskiej Starówce. Było pięknie!
Dla wyjaśnienia: odebrany tablet jest solidnym kwadratem drewna z inkrustowanym wpisem:
„Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
składa serdeczne podziękowanie
Stowarzyszeniu Pomocy Chorym Dzieciom LIVER
za znaczącą pomoc w realizacji
Programu „Zdążyć z Pomocą „
A wszystko to dzięki Marynarzom, Czytelnikom gazetki „Dzień Dobry tu Polska”
Pozdrawiam:
Sławek Janus

Share Post