Z pomocą Wiktorii

Prosimy o pomoc dla 8 miesięcznej Wiktorii

wrobel_wiktoriaDziewczynka jest po rodzinnym przeszczepie wątroby w CZD w Warszawie z powodu hiperamonemii pierwotnej. Jak pisze jej tata:
„Wiktoria urodziła się w styczniu tego roku i w swoim krótkim życiu przeszła tyle, co nie jeden dorosły przez całe swoje życie. W drugiej dobie trafiła do CZD w Warszawie, gdzie rozpoczęła walkę o życie do czasu przeprowadzenia transplantacji wątroby. Dzięki wykonanym badaniom przed narodzinami wiedzieliśmy już, że Wiktoria będzie chora na nieuleczalną chorobę genetyczną. Mogliśmy podjąć natychmiastowe leczenie, gdyż dzieci z hiperamonemią umierają do drugiej doby swojego życia. Zminimalizowane białko w pożywieniu Wiktorii pozwoliło jej przetrwać do 14 czerwca kiedy miała miejsce transplantacja wątroby od dalszego członka rodziny. Ani ja, ani żona nie mogliśmy być dawcami.
Lekarze zapewniali nas, że po przeszczepie jej problem się skończy, a wygląda na to jakby dopiero się zaczął. Cztery miesiące od przeszczepu lekarze nie mogą wyprowadzić jej na prostą. Zawsze gdy uda się zwalczyć jakiś problem i pojawi się iskierka nadziei na wypis do domu, od razu pojawia się kolejny, często jeszcze gorszy.
Pomimo przeprowadzonej tak poważnej operacji i ciągle niestabilnej sytuacji, Wiktoria wygląda naprawdę prześlicznie, wzbudzając zachwyt wszystkich, którzy nie mogą uwierzyć , że jest tak poważnie chora. Ciągłe próby i zmiany leków mające pomóc w ustabilizowaniu jej stanu zdrowia nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, a stwarzają poważne zagrożenie wyniszczenia jej organizmu. Nie znamy dnia ani godziny, kiedy sytuacja się poprawi. 07.10 br. poinformowano nas, że nasza córeczka ma ostry odrzut.
Do dziś Wiktoria przebywa w szpitalu i nie była jeszcze w domu, gdzie czeka na nią jej pokój, łóżeczko, i oczywiście brat. Nasze życie do tej pory było poukładane. Żona cały czas przebywa z Wiktorią w Warszawie, a ja z 10 letnim synem Kacperkiem 250km dalej.

wiktoria_z_bratemWiktoria z bratem

Ciągłe podróże do Warszawy, wynajęte noclegi wykończyły nasz budżet, ale to jedyne momenty gdzie przez krótką chwile możemy tworzyć naszą całą Rodzinę i cieszyć się sobą. Nasza córeczka będzie wymagała kosztownego leczenia, zakupu drogich leków i rehabilitacji. Aby zapewnić Wiktorii opiekę medyczną, będziemy musieli często jeździć na wizyty kontrolne do CZD w Warszawie. Mamy nadzieję, że dzięki pomocy lekarzy będziemy mogli cieszyć się zdrowiem Wiktorii.
Dlatego zwracamy się o pomoc do ludzi Wielkiego Serca, aby nas wsparli w trudnej sytuacji życiowej.”

Rodzice Wiktorii

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe. Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach. Wpłaty są potwierdzane.

Rodzina Wiktorii potrzebuje wsparcia finansowego. Można przekazać darowiznę na rzecz Wiktorii na konto:

Darowizna na rzecz Wróbel Wiktoria

RAIFFEISEN BANK

nr konta

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

lub

PODARUJ 1% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: Wiktoria Wróbel

lub wpłacić online

darowizny online
Share Post