30-lecie LIVERa i LIVERLANDIA 2022 w Zakopanem

Tegoroczna Liverlandia odbyła się w Zakopanem. Świętowaliśmy wówczas 30-lecie Stowarzyszenia, mimo że miało ono miejsce rok wcześniej, ale z powodu pandemii nie mogliśmy ryzykować zdrowiem uczestników. Cieszymy się, że w 2022 roku mogliśmy uczcić nasz jubileusz. Dziękujemy za wspólne spotkanie i inspirujące rozmowy.

Świetną zabawę udało się połączyć z ważnymi rozmowami o zdrowiu dzieci oraz ich przyszłości. Mamy nadzieję, że Podopieczni mogli choć przez chwilę zapomnieć o trudnych szpitalnych momentach, a rodzice dowiedzieć się wielu istotnych rzeczy związanych z chorobą ich dziecka.

– Piątek rozpoczęliśmy od powitania i czasu wolnego, podczas którego można było skorzystać z basenu i zjeżdżalni.
– Sobota była intensywnym dniem, podczas którego wyjechaliśmy na Kasprowy Wierch oraz poszliśmy na spacer do Tatrzańskiego Parku Narodowego zobaczyć Dolinę Strążyską, Dolinę Białego, Sarnią Skałę i Siklawicę. Z końcem dnia dla rodziców przygotowane było spotkanie z Paniami lekarkami z CZD oraz naszą Podopieczną, która opowiedziała o żywieniu po przeszczepie i roli mikrobioty. Po prezentacjach rodzice mogli zadawać pytania, dzielić się doświadczeniami, opowiadać o trudnościach oraz wspierać innych. To właśnie jeden z głównych celów naszych wyjazdów.
W tym samym czasie nasi młodsi Podopieczni mieli zapewnione animacje oraz mieli okazję wykonać ręcznie pamiątkowe plecaki.
– Niedziela to czas, w którym wybraliśmy się na Gubałówkę. Mieliśmy chwilę na odpoczynek oraz na to, aby podziwiać wciąż zachwycające Tatry i Giewont. Następnie zjedliśmy obiad i pożegnania nadszedł czas… 😉
Jeszcze raz bardzo dziękujemy Podopiecznym i ich rodzicom za uczestnictwo w wyjeździe oraz Paniom lekarkom Pani Prof. Irenie Jankowskiej oraz Dr Dianie Kamińskiej, a także Hotel Belvedere Resort & SPA Zakopane za gościnę, uwzględnienie potrzeb wyjątkowych Podopiecznych i pyszne jedzenie 😊.

 

Takie weekendy nazywamy terapeutycznymi, ponieważ niejednokrotnie po nich otrzymywaliśmy informacje zwrotne, że dzięki takim spotkaniom rodzina mogła się dowiedzieć bardzo wiele na temat choroby swojego dziecka, jak z nią postępować, jak radzić sobie z codziennością. Lekarze i specjaliści, których zapraszamy odpowiadają na pytania, wspólnie rozwiązują z rodzicami trudne sytuacje. Ten rodzaj terapii przejawia się również w poczuciu bezpieczeństwa „nie jestem sam/a, mam wsparcie, ktoś ma podobnie do mnie, ktoś już to przeszedł i może się podzielić się ze mną doświadczeniami”. Taka grupa wsparcia bywa często jedynym sposobem na poradzenie sobie z ogromnym ciężarem jakim jest nieustający strach o życie swojego dziecka. Jeśli tylko choć na chwilę udaje się zapomnieć o trudach, to wiele znaczy dla higieny zdrowia psychicznego.

Choć taki wyjazd kojarzy się z beztroską i zabawą, to należy pamiętać, że organizujemy go dla naszych Podopiecznych i ich bliskich po to, aby zaspokoić w nich potrzebę kontaktu z drugim człowiekiem będącym w podobnej sytuacji życiowej. Dla tych rodzin to bardzo często jedyny wyjazd w ciągu roku, ponieważ leczenie i rehabilitacje dziecka kosztują wiele i nie starcza już na wakacje.

Należy pamiętać, że mimo dobrej zabawy, nasi Podopieczni nadal pozostają pod stałą opieką wielu specjalistów, lekarzy, którzy czuwają nad tym, aby ich zdrowie było bezpieczne. Takie spotkania mają być ostoją dla rodziców, którzy wymieniają swoje doświadczenia, którzy czują wsparcie oraz dla dzieci, aby odwrócić ich uwagę od choroby i szpitali.

Jak mogę pomóc?

zobacz więcej

Stowarzyszenie Pomocy
Chorym Dzieciom LIVER

Liver Kontakt

ul. Wysłouchów 30A/43
30-611 Kraków

Liver Kontakt

liver@liver.pl

Liver Kontakt

+48 12 654 52 99
+48 500 460 255

Numery kont bankowych:

konto główne: BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.

19 1750 0012 0000 0000 2068 7436

(przeznaczone na składki członkowskie, darowizny)

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

(przeznaczone WYŁĄCZNIE na darowizny dla Podopiecznych DZIECI i MŁODZIEŻY)