Andzel Kaja

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER zwraca się z bardzo gorącą prośbą o udzielenie dalszej pomocy finansowej

Kai Andzel,

która zmaga się z wieloma schorzeniami:

Glikogenozą TYP 0, Padaczką, Astmą,

Wadą złącza odcinka szyjnego z podstawą czaszki,

Osteoporozą i  Nowotworem łagodnym kości.

Chorobą Olliera  wyroślami chrzęstno-kostnymi.

Kaja Andzel urodziła się 17 grudnia 2008 roku i od urodzenia borykała się z przedłużającą żółtaczką, obniżoną masą ciała, dysplazją oraz obniżonym napięciem mięśniowym. Z powodu swoich licznych chorób jest pod opieką wielu specjalistów: alergologa, kardiologa, neurologa, ortopedy, endokrynologa, pediatry, diabetologa, okulisty, psychiatry, onkologa.

Podstawową chorobą Kai jest Glikogeneza TYPU 0. Jest to rzadka choroba genetyczna powodującą odkładanie glikogenu co powoduje powiększenie wątroby. Kaja z powodu zaburzeń odżywiania ma zastosowane całodobowe karmienie dojelitowe. Przy glikogenozie Kaja wpada w ciężką hipoglikemie. Musi być karmiona specjalnymi mieszankami dojelitowo przez całą dobę. Na noc ma podłączoną pompę żywieniową. W dzień także jest żywienie przez pompę. Córka ma specjalny plecaczek, w którym znajduje się żywienie. To jest jedyne wyjście żeby mogła żyć i normalnie się rozwijać. Ale żywienie to nie wszystko. Kaja musi mieć sprawdzany poziom cukru kilka razy na dobę. Przy ciężkiej hipoglikemi nawet co godzinę. Paski do pomiaru są drogie. Przy tej chorobie nie mamy żadnej zniżki. Prócz glikogenozy Kaja cierpi na padaczkę, astmę i wadę złącza odcinka szyjnego.

Kolejnym schorzeniem to wyrośla chrzęstno-kostne i choroba Olliera. Są to mnogie wyrośla chrzęstno-kostne. Przebieg choroby jest agresywny. Wyrośla, które pojawiają się bardzo często zlokalizowane są w niebezpiecznych miejscach: tworząc zagrożenie dla stawów, nerwów, naczyń krwionośnych oraz kości. Jest to bardzo rzadka choroba genetyczna. Na dzień dzisiejszy nieuleczalna. Jedynie mogą pomóc operacje i rehabilitacja. U Kai praktycznie już zaatakowały wszystkie kości. Zaatakowana jest także klatka piersiowa. Córka ma coraz więcej problemów z oddychaniem. Spowodowane jest to uciskiem w klatce przez wyrośla. Najbliższy zabieg operacyjny zaplanowany jest na 10 września 2019 roku w Szpitalu w Otwocku na oddziale ortopedii dziecięcej. Lekarze będą usuwać 4 guzy a w ich miejsce wstawią specjalne płytki  ponieważ jest bardzo duża koślawość kolan. Operacja jest ryzykowna ponieważ przy montażu płytek może dojść do uszkodzenia kości w stawach kolanowych. Kości Kai przy osteoporozie robią się rzadkie a płytki muszą być zamontowane na śruby. Operacja wiążę się z ryzykiem, że kości nie wytrzymają i pękną. Jednak jest nadzieja na polepszenie stanu nóżek Kaji, a każda próba jest walką o uzyskanie poprawy stanu zdrowia dziecka.

Kaja jest objęta ustawą za życiem i jej choroba z każdym dniem postępuje. Cały czas Kaja wymaga troskliwej opieki domowej oraz specjalistycznej opieki medycznej. Walka o życie Kaji to zmagania dnia codziennego. Najcięższą pracę i pokonywanie trudności wykonuje mama Kaji Pani Diana, która jest bardzo zmęczona fizycznie i psychicznie chorobą dziecka. Jednak nie poddaję się i mimo słabszych momentów walczy o życie córeczki. Kaja ma zapewnione leki, żywienie, specjalistyczny sprzęt bez którego nie mogła by żyć. Wszystko jest tak zaplanowane i wykonane aby Kaja mogła funkcjonować. Mama i siostra Julia bardzo kochają malutką Kaję wspierają ją całym sercem i ze wszystkich sił.

Nasza Podopieczna Kajunia Andzel cały

czas wymaga pomocy finansowej na leczenie,

rehabilitację dlatego zwracamy się o pomoc

dla tej ślicznej istotki.

Dziękujemy za każdą pomoc

mama Diana wraz z Kają.

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe.

Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach:

Wpłaty są potwierdzane.

Darowizna na rzecz KAI ANDZEL

BNP PARIBAS nr konta

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

POMÓŻ ONLINE

Przekaż darowiznę

lub

PODARUJ 1% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: ANDZEL KAJA

ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY W IMIENIU KAI Z MAMĄ I NASZYM WŁASNYM

Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

Jak mogę pomóc?

zobacz więcej

Stowarzyszenie Pomocy
Chorym Dzieciom LIVER

Liver Kontakt

ul. Wysłouchów 30A/43
30-611 Kraków

Liver Kontakt

liver@liver.pl

Liver Kontakt

+48 12 654 52 99
+48 500 460 255

Numery kont bankowych:

konto główne: BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.

19 1750 0012 0000 0000 2068 7436

(przeznaczone na składki członkowskie, darowizny)

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

(przeznaczone WYŁĄCZNIE na darowizny dla Podopiecznych DZIECI i MŁODZIEŻY)