Baska Norbuś i Kamilek

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER zwraca się do Państwa z bardzo gorącą prośbą o udzielenie pomocy finansowej

Norbusiowi i Kamilkowi Baska.

================================================================

——————♥——————

Norbuś Baska urodził się 17.09.2012 roku i od urodzenia cierpi na  cholestazę wewnątrzwątrobową na tle niedoboru

alfa – 1 – antytrypsyny i atrezję dróg żółciowych.

19 sierpnia 2014 roku  przeprowadzono zabieg rodzinnego przeszczepienia wątroby. Dawcą części wątroby był tata.

——————♥——————

===========♥♥♥===========

Kamilek Baska urodził się 14 kwietnia 2016 roku i od urodzenia cierpi na rodzinną cholestazę oraz niedobór alfa – 1 – antyproteazy.

10 kwietnia 2019 roku  przeprowadzono zabieg rodzinnego przeszczepienia wątroby. Dawcą części wątroby była mama.

——————♥——————

===========♥♥♥===========

Norbert Baska urodził się 17.09.2012 roku jako wcześniak i ważył zaledwie 2 i pół kilo. Od urodzenia zmaga się z chorobami: jego przewód pokarmowy jak i moczowy nie spełniał swoich funkcji przez różne zakażenia.

Niestety chłopiec z powodu dolegliwości bólowych, nasilonych wymiotów i biegunek musiał być poddany długotrwałemu i drogiemu leczeniu hepatoprotekcyjnemu i żółciopędnemu w szpitalu pod okiem lekarzy. Całe swoje dotychczasowe krótkie życie spędził w większości w szpitalu.

Stan Norbusia się pogarszał cierpiał z powodu wodobrzusza przez co nie mógł chodzić ani stać samodzielnie. Miał powiększoną śledzionę i podwyższone enzymy wątrobowe, kwasy żółciowe oraz żółtaczkę gdyż wzrosła bilirubina. Jednocześnie cierpiał na niedokrwistość jak również na niedobór masy ciała, ważył zaledwie 9,5 kg. Norbuś łapie każdą infekcję jego odporność  jest osłabiona.

5 maja 2014 roku Norbi został zakwalifikowany do rodzinnego przeszczepienia wątroby. Dawcą miał być tata Norbiego, a zabieg zaplanowano na lipiec w CZD w Warszawie. Niestety termin przesunięto i operacja została wykonana dopiero w sierpniu.

 17 września 2014 roku Norbuś był  na oddziale chirurgicznym gdzie musiał mieć reoperację. Okazało się że, wycieka żółć z zespolenia które zostało zrobione podczas przeszczepu.  Wyniki badań wróciły do normy, a nasz synek dochodził do siebie. Przed nami długa droga  walki o zdrowie Norbiego.  Do brzuszka lekarze założyli mu dren odprowadzający żółć i najbliższe 3 tygodnie byliśmy  w szpitalu. Jednak cały czas żyliśmy  nadzieją że niedługo wrócimy do domku.

Obecnie jesteśmy już w domu, bez drenu bez niczego. Nasz Norbi powraca do zdrowia jest wesołym uśmiechniętym dzieckiem pełnym życia.

Kamilek Baska od urodzenia  został objęty specjalistyczną diagnostyką medyczną, która wykazała podwójnie podwyższone CRP, Aspat, GGTP, hiperbilirubinemię związaną. Podwyższone parametry stanu zapalnego, cechy cholestazy spowodowały, że Kamilek dostał antybiotyki. Musi zażywać Ursofalk w płynie, Wit A, E, D3, K. Kamilek przeszedł rodzinną transplantację wątroby i po długich tygodniach pobytu w szpitalu z powodu komplikacji powrócił już do domku.

Rodzice Norberta i Kamilka są w trudnej sytuacji materialnej i finansowej; by zapewnić synom godne warunki mama Emilia poświeciła całą swoją uwagę dzieciom a tata pracuje by utrzymać rodzinę. Teraz Norbert i Kamil są pod opieką CZD w Warszawie, a częste wyjazdy do szpitala nadszarpują sytuację materialną rodziców. Oprócz tego chłopcy zażywają drogie leki często nierefundowane z NFZ. Dzieci wymagają specjalistycznej diety co dodatkowo obciąża budżet rodziny.

Norbert i Kamilek potrzebują POMOCY

finansowej na leczenie.

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe.

Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach.

Wpłaty są potwierdzane.

Darowizna na rzecz Norbert i Kamila Baska

BNP PARIBAS nr konta

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

pomóż online

/
Przekaż darowiznę

lub

PODARUJ 1,5% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: Baska Norbert i Kamil

ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY W IMIENIU NORBERTA I KAMILKA  Z RODZICAMI I NASZYM WŁASNYM

Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

Jak mogę pomóc?

zobacz więcej

Stowarzyszenie Pomocy
Chorym Dzieciom LIVER

Liver Kontakt

ul. Wysłouchów 30A/43
30-611 Kraków

Liver Kontakt

liver@liver.pl

Liver Kontakt

+48 12 654 52 99
+48 500 460 255

Numery kont bankowych:

konto główne: BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.

19 1750 0012 0000 0000 2068 7436

(przeznaczone na składki członkowskie, darowizny)

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

(przeznaczone WYŁĄCZNIE na darowizny dla Podopiecznych DZIECI i MŁODZIEŻY)