Cholewa Szymon

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER zwraca się do Państwa z bardzo gorącą prośbą o udzielenie pomocy finansowej

Szymonowi Cholewa,

który choruje na nadciśnienie wrotne, przebudowę jamistą żyły wrotnej, małopłytkowość oraz nadciśnienie płucne.

4 listopada 2020 roku Szymonek został poddany rodzinnej transplantacji wątroby w Ośrodku w Palermo. Nowe życie podarowała Mama Szymusia, a operacja była obarczona dużym ryzykiem z powodu ciężkiego nadciśnienia płucnego.

SZYMONEK potrzebował kosztownej operacji za granicą. Była ona pilna, ponieważ u Szymona utrzymywało się nadciśnienie płucne i im ono wyższe tym większe wyrządzało szkody. Nadciśnienie płucne może wynikać z nadciśnienia wrotnego i jest niebezpieczne dla organów wewnętrznych, w tym wątroby i serca.

Szymon Cholewa urodził się 17 maja 2016 roku jako zdrowe dziecko. To było jak grom z jasnego nieba gdy nagle nasz spokojny, poukładany świat zniszczyła diagnoza…Z początkiem 2019 r. u Szymka wykryto przebudowę jamistą żyły wrotnej o nieznanym podłożu, stan wywołujący nadciśnienie wrotne. Nieco później okazało się, że synek ma też nadciśnienie płucne. Choroby zaczęły się sypać jak z puszki Pandory…

Szymek jest po zabiegu cewnikowania serca, wielu konsultacjach i obszernej diagnostyce (w Polsce i za granicą). Lekarze bezradnie rozkładają ręce. Jedynie co są w stanie zaproponować, to leczenie objawowe, tj. zapobieganie poważniejszym powikłaniom, takim jak krwawienie z żylaków przełyku.

Przypadek Szymka jest niezwykle rzadki, dlatego szukamy wszelkiej możliwej pomocy. Jeśli poznamy przyczyny, będziemy mogli go skutecznie leczyć. Zaczęliśmy szukać pomocy za granicą i nadzieja przyszła z Brukseli. Po serii badań oraz konsultacjach zabieg mezo shunt (czyli obejścia chorej żyły wrotnej)  w opinii brukselskich lekarzy okazał się niemożliwy. Jedyną opcją leczenia obecnie jest transplantacja wątroby, która jest jednak ryzykowna i trudna z powodu nadciśnienia płucnego.

„Z momentem narodzin Szymka miało się zacząć nasze nowe życie. Życie przepełnione radością, czułością i dziecięcym śmiechem. 

Przecież urodził się nasz synek! Co złego mogło się stać..? Z początkiem ubiegłego roku w nasze poukładane życie wkradł się jednak mrok…

U Szymka rozpoznano przebudowę jamistą żyły wrotnej i nadciśnienie płucne. Problemy spłynęły na nas lawinowo… Sytuację utrudniało dodatkowo to, że przypadek Szymka jest niezwykle rzadki. W celu diagnostyki musieliśmy udać się aż do Brukseli. Konsultacja i leczenie w klinice Saint Luc w Brukseli, w której Szymon przebywał w październiku 2019 roku  kosztował około 30 tys. zł.  Pojawiła się nadzieja na leczenie Szymonka w Klinice ISMETT w Palermo pod kierunkiem prof. Jean de Ville de Goyet, światowej sławy specjalisty ds. problemów żyły wrotnej. Niestety portografia wykazała, że operacji meso rex nie można wykonać . W tym momencie jedyną możliwością leczenia jest rodzinna transplantacja wątroby…. 

Operację trzeba było wykonać jak najszybciej. Tylko w taki sposób nasz synek wreszcie zazna życia bez bólu, poza sterylnymi salami szpitala… Zwlekanie z przeszczepem mogło być tragiczne w skutkach. Nie mogliśmy na to pozwolić! Jednak sami nie możemy też Szymka uratować…

Przeszczep wątroby musiał być wykonany w klinice w Palermo. Jego koszt zwalił nas z nóg…

To kwota 138 tys. EUR !

Dziękujemy za dotychczasową pomoc i ogromne wsparcie.

 Rodzice Szymka, Monika i Marcin”


Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe.

Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach.

Wpłaty są potwierdzane.

Trwa również zbiórka uruchomiona na portalu siepomaga.pl. Poniżej link  do niej:

https://www.siepomaga.pl/szymek-cholewa

Zachęcamy do wsparcia !!!


Darowizna na rzecz Cholewa Szymon

BNP PARIBAS nr konta

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444 

wpłaty w EURO: BNP PARIBAS nr konta

PL72 1750 0012 0000 0000 2068 7452

SWIFT/BIC: PPABPLPKXXX


POMÓŻ ONLINE

Przekaż darowiznę


lub

PODARUJ 1,5% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: Szymon Cholewa


ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY W IMIENIU SZYMONKA  Z RODZICAMI I NASZYM WŁASNYM

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

Jak mogę pomóc?

zobacz więcej

Stowarzyszenie Pomocy
Chorym Dzieciom LIVER

Liver Kontakt

ul. Wysłouchów 30A/43
30-611 Kraków

Liver Kontakt

liver@liver.pl

Liver Kontakt

+48 12 654 52 99
+48 500 460 255

Numery kont bankowych:

konto główne: BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.

19 1750 0012 0000 0000 2068 7436

(przeznaczone na składki członkowskie, darowizny)

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

(przeznaczone WYŁĄCZNIE na darowizny dla Podopiecznych DZIECI i MŁODZIEŻY)