fbpx

Cholewa Szymon

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER zwraca się do Państwa z bardzo gorącą prośbą o udzielenie pomocy finansowej

Szymonowi Cholewa,

który choruje na nadciśnienie wrotne, przebudowę jamistą żyły wrotnej, małopłytkowość oraz nadciśnienie płucne.

SZYMONEK potrzebuje kosztownej operacji za granicą. Tylko we Włoszech w Klinice ISMETT Palermo lekarze zdecydowali się wykonać taką operację. Będzie to tak zwane zastosowanie by-passu krezkowo-wrotnego (operacja Meso-Rex). Koszt takiej operacji to ok 30 tys. EURO. Jest ona potrzebna coraz bardziej i pilniej, ponieważ u Szymona utrzymuje się nadciśnienie płucne i im ono wyższe tym większe może wyrządzić szkody. Nadciśnienie może wynikać z nadciśnienia wrotnego, które jest niezwykle ważne w prawidłowym funkcjonowaniu organów wewnętrznych w tym wątroby.

Szymon Cholewa urodził się 17 maja 2016 roku jako zdrowe dziecko. To było jak grom z jasnego nieba gdy nagle nasz spokojny, poukładany świat zniszczyła diagnoza…Z początkiem 2019 r. u Szymka wykryto przebudowę jamistą żyły wrotnej o nieznanym podłożu, stan wywołujący nadciśnienie wrotne. Nieco później okazało się, że synek ma też nadciśnienie płucne. Choroby zaczęły się sypać jak z puszki Pandory…

Szymek jest po zabiegu cewnikowania serca, czeka go kolejny zabieg opaskowania żylaków przełyku. Lekarze bezradnie rozkładają ręce. Jedynie co są w stanie zaproponować, to leczenie objawowe, tj. zapobieganie poważniejszym powikłaniom, takim jak krwawienie z żylaków przełyku. 

Przypadek Szymka jest niezwykle rzadki, dlatego szukamy wszelkiej możliwej pomocy. Jeśli poznamy przyczyny, będziemy mogli go skutecznie leczyć. Zaczęliśmy szukać pomocy za granicą i nadzieja przyszła z Brukseli. Po serii badań oraz konsultacjach zabieg mezo shunt (czyli obejścia chorej żyły wrotnej) nie jest w opinii brukselskich lekarzy możliwy. Opcją leczenia jest transplantacja wątroby, która jest jednak niewskazana z powodu nadciśnienia płucnego. W tym momencie czekamy na rozwój sytuacji i ponowną wizytę w Brukseli. Obecna terapia to leczenie objawowe, farmakologiczne.

Konsultacja i leczenie w klinice Saint Luc w Brukseli, w której Szymon przebywał w październiku 2019 roku to koszt około 30 tys. zł. Czekają nas kolejne bardzo duże wydatki związane z dalszym leczeniem a nawet transplantacją wątroby.

Prosimy o wsparcie w leczeniu, przypadek Szymka jest niezwykle rzadki, dlatego rodzice szukają wszelkiej możliwej pomocy. Jeśli poznają przyczyny, będą mogli go skutecznie leczyć. Opcją leczenia jest transplantacja wątroby, która jest jednak niewskazana z powodu nadciśnienia płucnego.

Niewykluczone, że przeszczep nie będzie mógł się odbyć

w Polsce z uwagi na nadciśnienie płucne

i opinie polskich lekarzy.

Koszt transplantacji za granicą

to około 110-120 tys. euro.

Jako rodzice nie możemy się poddać i wciąż szukamy dla niego pomocy w szpitalach i klinikach w całej Europie i na świecie.

Rodzice Szymonka

Marcin i Monika

 

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe.

Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach:

Wpłaty są potwierdzane.

 

Darowizna na rzecz Cholewa Szymon

BNP PARIBAS nr konta

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

POMÓŻ ONLINE

Przekaz darowiznę

lub

PODARUJ 1% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: Szymon Cholewa

ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY W IMIENIU SZYMONKA  Z RODZICAMI I NASZYM WŁASNYM

Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

Jak mogę pomóc?

zobacz więcej

Stowarzyszenie Pomocy
Chorym Dzieciom LIVER

Liver Kontakt

ul. Wysłouchów 30A/43
30-611 Kraków

Liver Kontakt

liver@liver.pl

Liver Kontakt

+48 12 654 52 99
+48 500 460 255

Numery kont bankowych:

konto główne: BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.

19 1750 0012 0000 0000 2068 7436

(przeznaczone na składki członkowskie, darowizny)

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

(przeznaczone WYŁĄCZNIE na darowizny dla Podopiecznych DZIECI i MŁODZIEŻY)