Cholewiński Ignacy

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER zwraca się do Państwa z bardzo gorącą prośbą o udzielenie pomocy finansowej

Cholewińskiemu Ignacemu,

który 19 maj 2020 roku  przeszedł rodzinną transplantację wątroby

Nowe życie podarowała mu Mama. 

Ignacy urodził się 22 czerwca 2019 roku jako zdrowy chłopczyk. W trzeciej dobie po porodzie został wypisany do domu z żółtaczką fizjologiczną. Ignaś rozwijał się prawidłowo, ładnie przybierał na wadze zażółcenie schodziło  i nic nie wskazywało, że dzieje się coś złego. Jednak z końcem sierpnia zażółcenie zaczęło się znów nasilać więc udaliśmy się do lekarza pediatry, który skierował Ignacego do szpitala. 3 września 2019 roku trafiliśmy na oddział Kliniki Patologii i Wad Wrodzonych Noworodka i Niemowląt w Olsztynie tam przeprowadzono synkowi wiele badań, usg i rezonans magnetyczny, który wykazał zmianę ogniskową na wątrobie.

Ignaś przed transplantacją.

Postawiono wstępnie diagnozę „cholestaza” ale żeby potwierdzić trzeba było przeprowadzić jeszcze scyntografię, która wykonano w CZD w Warszawie gdzie nas przewieziono transportem medycznym.  Po 10 dniach pobytu w szpitalu w Warszawie potwierdzono cholestazę, ale też niedrożność dróg żółciowych.

23 września 2019 roku Ignaś został poddany operacji metodą Kasai i wykonano biopsje wątroby. Operacja pomogła na chwilę a wyniki biopsji wykazały początki marskości wątroby. Ignacy jest pod stałą opieką lekarzy z CZD i został zakwalifikowany do przeszczepu wątroby, który odbył się 19 maja 2020 roku.

Niestety nie obyło się bez komplikacji, po zamknięciu powłok brzusznych u Ignasia stan zdrowia gwałtownie się pogorszył. Lekarze podejrzewali ostry odrzut przeszczepionej wątroby więc podjęli decyzje o kolejnej operacji. Po ponownym otwarciu Ignasia i podaniu antybiotyków jego stan zdrowia zaczął się poprawiać. Aktualnie Ignaś przebywa na oddziale Transplantologii w CZD w Warszawie i dochodzi do zdrowia.

Ignaś po transplantacji wątroby w CZD.

Ignaś jest naszym skarbem i nigdy byśmy nie przypuszczali, że będzie tak bardzo chory. Ignacy od pobytu po transplantacji wątroby leżał już trzy krotnie w szpitalu miał wykonywany tomograf komputerowy, aby zobaczyć przepływ żyły wrotnej. Żyła Ignasia niestety była już 2 krotnie poszerzana w CZD w Warszawie. Ignacy jest pod stałą kontrolą lekarzy, badania wykazują, że żyła wrotna ponownie się zwęża i dodatkowo doszło podejrzenie o leukopenię.

W lutym 2021 roku u Ignacego zdiagnozowano po transplantacyjną chorobę PTLD – postać polimorficzna. Po podaniu antybiotyków i bardzo silnych leków stan jego zdrowia powoli  zaczął się  poprawiać i z czasem wypisano Ignasia do domu u syna  powraca  też co jakiś czas problem zwężającej się żyły wrotnej . Ignaś ma już skończone 3,5 roku i jest pełnym energii przedszkolakiem.

Naszą rodzinę utrzymuje mąż i pomagają nam rodzice jest nam bardzo ciężko, leki dla Ignacego są drogie, dodatkowo dojazdy do szpitali i pobyt w hotelu to ogromny koszt dla Nas. Po przeszczepie koszty leczenia są jeszcze większe.

Prosimy Was o pomoc i wsparcie finansowe dla Ignacego 1,5% podatku lub darowizna to wielka POMOC za, którą serdecznie dziękujemy.

Wdzięczni rodzice Ignasia

Adelina Dowejko i Patryk Cholewiński.

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe.

Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach.

Wpłaty są potwierdzane.

nr konta BNP Paribas

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

koniecznie z dopiskiem

Darowizna na rzecz Cholewińskiego Ignacego

POMÓŻ ONLINE

Przekaż darowiznę

lub

PODARUJ 1,5% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: Ignacy Cholewiński

ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY W IMIENIU IGNASIA  Z RODZICAMI I NASZYM WŁASNYM

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

Jak mogę pomóc?

zobacz więcej

Stowarzyszenie Pomocy
Chorym Dzieciom LIVER

Liver Kontakt

ul. Wysłouchów 30A/43
30-611 Kraków

Liver Kontakt

liver@liver.pl

Liver Kontakt

+48 12 654 52 99
+48 500 460 255

Numery kont bankowych:

konto główne: BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.

19 1750 0012 0000 0000 2068 7436

(przeznaczone na składki członkowskie, darowizny)

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

(przeznaczone WYŁĄCZNIE na darowizny dla Podopiecznych DZIECI i MŁODZIEŻY)