Dobiesz Nadia

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER zwraca się do Państwa z bardzo gorącą prośbą o udzielenie pomocy finansowej

Dobiesz Nadii,

która 21 kwietniu 2017 r. przeszła rodzinny przeszczep wątroby.

Nowe życie podarowała jej CIOCIA.

Nadia Dobiesz urodziła się 19 marca 2015 roku, a już połowę dzieciństwa spędza w szpitalu. W grudniu 2016 r. zdiagnozowano u niej złośliwego guza wątroby. Chemioterapia trwała 4 miesiące, nie przyniosła efektu. Chirurdzy podjęli decyzję o przeszczepie wątroby. I tak w kwietniu 2017 r. przeprowadzono rodzinny przeszczep wątroby. Dawcą była ciocia Nadii. Cały czas Nadia ma liczne powikłania po operacji.
Jednym z nich jest zwężenie w zespoleniu dróg żółciowych z nawracającymi zakażeniami bakteryjnymi i grzybiczymi, a także zakażenia wirusem CMV, ponadto ciężka anemia, która prawdopodobnie spowodowana jest chemioterapią. Nadia przez 7 miesięcy miała założony dren w wątrobie, który miał poprawić stan dróg żółciowych i ułatwić odprowadzanie żółci do jelit. Miała także wykonane dwie biopsje szpiku, które pomogły wyjaśnić przyczynę tej ciężkiej anemizacji.

W styczniu 2020 roku powrócił problem niedokrwistości, którego powodem są stosowane różne leki, także te przeciwwirusowe, które Nadia musiała przyjmować. W związku z ta sytuacją Nadia wymaga częstych wizyt w szpitalu związanym z toczeniem krwi. W 2021 roku pod koniec września z powodu podwyższonych wyników wątrobowych u Nadii, wykonano biopsje wątroby. Niestety wyniki wyszły źle.  Okazało się, że są cechy ostrego odrzucenia i podejrzenie AIH ( autoimmunologicznego zapalenia wątroby).

Wprowadzono dodatkowe leki, między innymi bardzo dużą dawkę sterydów. Niestety po 4 miesiącach leczenie nie przyniosło efektów, wykonano kolejną kontrolna biopsję i wiele innych badań, które potwierdziły AIH. Wysokie dawki sterydów podawane przez 5 miesięcy spowodowały u Nadii znaczny wzrost wagi i zachamowały wzrost. Zmieniono leczenie immunosupresyjne, sterydoterapię, po którym wyniki zaczynają się poprawiać.

 

Nadia w październiku 2022 roku miała zaplanowaną operację – plastykę powłok brzusznych, niestety z powodu wysokich kopii wirusa EBV operację odwołano. W trakcie długiej hospitalizacji przeszła zabieg usunięcia trzeciego migdałka, miała także wykonaną biopsję wątroby. W badaniu histopatologicznym z usuniętego migdałka zdiagnozowano wczesne PTLD (poprzeszczepowa choroba limfoproliferacyjna). Włączono leczenie, które jak się okazało nie przyniosło efektów i niestety Nadusia musi wrócić do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, na ponowne leczenie zaraz po swoich urodzinkach.

Nadia ma również problem z niedoborem wzrostu, więc przeszła badana w kierunku niskorosłości i została zakwalifikowana do leczenia hormonem wzrostu, ale z powodu PTLD leczenia jeszcze nie rozpoczęła.

———-♥♥♥———-

Leczenie po przeszczepie jest bardzo drogie, a do tego dochodzą

częste wizyty kontrolne oraz pobyty w szpitalach.

Prosimy zatem o wsparcie dzielnej Nadii.

—————————–♥♥♥—————————–

Serdecznie dziękujemy za wsparcie

Nadii wdzięczna mama Ewa Dobiesz

 

 

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe.

Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach.

Wpłaty są potwierdzane.

BNP PARIBAS nr konta

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

koniecznie z dopiskiem

Darowizna na rzecz Nadia Dobiesz

POMÓŻ ONLINE

Przekaż darowiznę

lub

PODARUJ 1,5% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: Dobiesz Nadia

 

ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY W IMIENIU NADII  Z RODZICAMI I NASZYM WŁASNYM

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

Jak mogę pomóc?

zobacz więcej

Stowarzyszenie Pomocy
Chorym Dzieciom LIVER

Liver Kontakt

ul. Wysłouchów 30A/43
30-611 Kraków

Liver Kontakt

liver@liver.pl

Liver Kontakt

+48 12 654 52 99
+48 500 460 255

Numery kont bankowych:

konto główne: BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.

19 1750 0012 0000 0000 2068 7436

(przeznaczone na składki członkowskie, darowizny)

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

(przeznaczone WYŁĄCZNIE na darowizny dla Podopiecznych DZIECI i MŁODZIEŻY)