Dyjak Jan

 

 

Stowarzyszenie Pomocy Chorym dzieciom LIVER zwraca się do Państwa z bardzo gorącą prośbą o udzielenie pomocy finansowej

Jasiowi Dyjakowi,

który ma atrezję dróg żółciowych

i oczekuje na TRANSPLANTACJĘ WĄTROBY.

 

Jan Dyjak urodził się 24.01.2019 r. Przy urodzeniu otrzymał 10 punktów w skali Apgar, choć od początku jego skora była żółta, jak i białka oczu. W 10 tygodniu życia przed pierwszym szczepieniem Jasio trafił na oddział we Wrocławiu z powodu utrzymującej się żółtaczki oraz nieprawidłowych wyników laboratoryjnych, a po 2 tygodniach licznych badań na oddziale lekarze wykluczyli infekcje wirusami hepatotropowymi, CMV i EBV, toksoplazmozę, galaktozemię, niedobór alfa-1-antytrypsyny, mukowiscydozę, wykluczono także wady serca oraz Embriotoxon posterior. W dodatkowych badaniach wyszło: RTG –  bez kręgów motylich, USG – powiększona wątroba i śledziona. Lekarze wyczerpali możliwości dalszej diagnostyki więc przekazano synka do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie z podejrzeniem postępującej cholestazy wewnątrzwątrobowej oraz podejrzenia PFIC 3. W trakcie hospitalizacji w CZD pobrano materiał genetyczny w kierunku Zespołu Alagille’a i PFIC 3. Zaplanowano biopsję wątroby. Na niektóre badania trzeba było czekać pół roku, choć i tak wizyty w Poradni Chorób i Transplantacji Wątroby w CZD mieliśmy co 3 miesiące.

Ponadto synkowi dokucza silny świąd skóry (kwasy żółciowe bardzo wysokie), a w badaniu kardiologicznym stwierdzono szmer skurczowy nad sercem PFO, więc jesteśmy cały czas pod kontrolą specjalisty. W CZD wykonano badania genetyczne – wynik po roku czasu – negatywny. Będąc na oddziale zaplanowano badanie elastograficzne wątroby – wyszła znacznie wzmożona twardość wątroby. Wykonano biopsję – architektonika narządu całkowicie zaburzona (włóknienie wątroby). Choroba postępuje, choć lekarze nie potrafią znaleźć przyczyny marskości wątroby, określają to jako „rzadki przypadek”. Wszystko było w miarę stabilnie mino tak podwyższonych wyników. Leki, kontrole u specjalistów, kolejne badania.  Wszystko było dobrze, aż do czasu, gdy w kwietniu 2022 r. Jasio dostał krwawienia w nocy i zostaliśmy pilnie przetransportowani samolotem do CZD (ponad 500 km od naszego domu).

Bardzo pogorszyły się wyniki laboratoryjne, konieczne było przetoczenie krwi podczas całego transportu medycznego. W CZD po kliku dniach ustabilizowano stan Jania i można było wykonać gastroskopię, w której wyszło – żylak przełyku II stopnia. Założono opaskę, krwawienie ustąpiło. Włóknienie wątroby jest już tak silne, że powoduje żylaki które zagrażają życiu Jania. Rozpoczęto badania w kierunku klasyfikacji transplantacji wątroby. 20 maja 2022 synek został wpisany na listę oczekujących na przeszczepienie wątroby. W tej chwili badany jest również tata Jania jako potencjalny dawca fragmentu wątroby. Wierzymy w to że będzie mógł być dawcą części wątroby.

 

Prosimy wraz z rodziną Jasia o wsparcie finansowe

na numer subkonta:

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

W tytule przelewu wystarczy napisać:

Darowizna dla Dyjaka Jana

—————————————————————

Wpłaty są potwierdzane.

POMÓŻ ONLINE

/
Przekaż darowiznę

podaruj 1,5% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: Dyjak Jan

ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY W IMIENIU JASIA Z RODZICAMI I NASZYM WŁASNYM

Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

 

Jak mogę pomóc?

zobacz więcej

Stowarzyszenie Pomocy
Chorym Dzieciom LIVER

Liver Kontakt

ul. Wysłouchów 30A/43
30-611 Kraków

Liver Kontakt

liver@liver.pl

Liver Kontakt

+48 12 654 52 99
+48 500 460 255

Numery kont bankowych:

konto główne: BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.

19 1750 0012 0000 0000 2068 7436

(przeznaczone na składki członkowskie, darowizny)

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

(przeznaczone WYŁĄCZNIE na darowizny dla Podopiecznych DZIECI i MŁODZIEŻY)