Florczak Gabrysia

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER z wielkim smutkiem zawiadamia, że nasza malutka Podopieczna

Gabrysi Florczak,

18 lutego 2022 roku ZMARŁA.

Składamy wyrazy współczucia i łączymy się w smutku razem z RODZICAMI Gabrysi.

Nie ma słów, aby wyrazić BÓL w jakim pogrążona jest RODZINA. Serce zostało zranione, umysł nie pojmuje rzeczywistości. Czas nie ukoi RANY! Jedynie myśl o tym, że Gabrynia jest w lepszym świecie już bez bólu i cierpienia pozwala na chwilę pogodzić się z losem.

Otoczona Aniołami, otulona pierzynką w ramionach miłości, uśmiecha się swoimi cudownymi oczętami i pozostanie w naszych sercach na ZAWSZE.

———————————————————————————————————

Florczak Gabrysia urodziła się 08 listopada 2021 roku z wadą serduszka, cholestazą oraz atrezja dróg żółciowych, która prowadzi do marskości wątroby. W przyszłości będzie wymagała TRANSPLANTACJI WĄTROBY. W pierwszej kolejności trzeba poprawić stan jej SERDUSZKA.

Potrzebuje wsparcia na pomoc w leczeniu, konsultacjach medycznych, kosztownych badaniach oraz w zakupie drogich leków.

PILNE! Gabrysia ma dopiero kilka miesięcy i nie wie, że trwa właśnie walka o jej życie… Serce naszej córeczki wymaga operacji, a choroby sprawiają, że obumiera wątroba… Przed nami trudne chwile, a przed Gabrysią – przeszczep… Jedyny sposób, by ją ratować, bo bez wątroby nie da się przeżyć… Zwracamy się z prośbą o pomoc!. Czekaliśmy na pojawienie się naszej córeczki na świecie, pełni radości i nadziei. Wiedzieliśmy, że z jej pojawieniem rozpocznie się inne życie – wypełnione miłością i szczęściem… Nie sądziliśmy jednak, że będzie w nim też szpital, strach i ciągłe poczucie zagrożenia… Że nasze maleństwo będzie czekać dramat walki o życie. W 24. tygodniu ciąży okazało się, że Gabrysia ma wadę serca… To był bardzo trudny czas. Człowiek, gdyby mógł, wziąłby na siebie cierpienie, chorobę, żeby tylko ochronić dziecko przed każdym złem… Tak się zaczęło – badania, kolejne miasta, kolejni specjaliści. Co trzy tygodnie kontrole w Warszawie… Potem okazało się, że wada córeczki jest jeszcze bardziej skomplikowana, niż myśleli lekarza. Niestety są też choroby towarzyszące… Gabrysia cierpi na atrezję, czyli zarośnięcie dróg żółciowych oraz cholestazę. To prowadzi do zaburzeń w odpływie żółci z organizmu, a co za tym idzie do postępującej marskości wątroby… 8 listopada 2021 roku urodziła się ona, nasza kruszynka… Idealna istotka, po której na pierwszy rzut oka nie widać choroby… .

Niestety, my wiemy, że Gabrysia jest chora i to śmiertelnie. Bez leczenia jej wady to po prostu wyrok śmierci… Wątroba naszej córeczki umiera z każdym dniem. Życie Gabrysi uratuje przeszczep… Niestety przypadek naszej córeczki jest bardzo skomplikowany. Gabrysia nie może przejść przeszczepu, póki nie poprawi się stan jej serduszka… W przeciwnym razie grozi jej niewydolność serca. Chore serce obciąża też wątrobę… 14 lutego, w święto miłości, kładziemy się do szpitala i lekarze raz jeszcze ocenią stan Gabrysi… Być może od razu będą operować. Z niepokojem czekamy na ten dzień… Operacja serca będzie tylko początkiem walki… A ta będzie długa, trudna i kosztowna. Gdy serce Gabrysi dojdzie do siebie, czeka nas podróż do Brukseli… Kontaktowaliśmy się z wieloma ośrodkami w Europie, aby dać naszej córeczce największą szansę na życie. Tam Gabrysia konsultacje oraz badania, przygotowujące ją do przeszczepu wątroby… I dające odpowiedź na najważniejsze pytanie – czy któreś z nas może być dawcą. Mamy ogromną nadzieję, że będzie to możliwe… Ważne jest dla nas nie tylko to, że w Brukseli Gabrysia będzie mieć najlepszą opiekę – przypadek córeczki jest bardzo trudny do leczenia – ale też, że tam procedurę transplantacji będzie można wykonać niemal od ręki, nie będziemy musieli czekać w kolejkach. Czas nas goni, bo codziennie dochodzi do zmian w jej małym organizmie – stan córeczki pogarsza się z każdym dniem… Codziennie mierzymy jej saturacje, ciśnienie, codziennie mierzymy się ze straszną prawdą – musimy działać, inaczej nasze dziecko umrze.

Niestety, za leczenie w Belgii musimy zapłacić… Konsultacje medyczne, kosztowne badania oraz zakup niezwykle drogich leków pozbawił już nas wszystkich oszczędności. Mimo że istnieje nadzieja na uratowanie naszego maleństwa, przerażają koszty, które piętrzą się z miesiąca na miesiąc. Z całych sił prosimy więc o pomoc, jest ona niezwykle… potrzebna nam i Gabrysi… Każda złotówka może uratować jej życie! Prosimy, pomóż.

Rodzice Gabrysi

Prosimy Was o wsparcie cudownej Gabrysi,

która potrzebuje pomocy na leczenie przed TRANSPLANTACJĄ!

Dziękujemy za wsparcie w imieniu naszej

córeczki Gabrysi Rodzice.

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe.

Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach.

Wpłaty są potwierdzane.

nr konta BNP PARIBAS

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

koniecznie z dopiskiem

Darowizna na rzecz Gabrysi Florczak

Przekaż darowiznę

pomoc dla Gabrysi Florczak

lub

PODARUJ 1% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: Gabriela Florczak

 

ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY W IMIENIU GABRYSI Z RODZICAMI I NASZYM WŁASNYM

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

Jak mogę pomóc?

zobacz więcej

Stowarzyszenie Pomocy
Chorym Dzieciom LIVER

Liver Kontakt

ul. Wysłouchów 30A/43
30-611 Kraków

Liver Kontakt

liver@liver.pl

Liver Kontakt

+48 12 654 52 99
+48 500 460 255

Numery kont bankowych:

konto główne: BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.

19 1750 0012 0000 0000 2068 7436

(przeznaczone na składki członkowskie, darowizny)

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

(przeznaczone WYŁĄCZNIE na darowizny dla Podopiecznych DZIECI i MŁODZIEŻY)