fbpx

Gagacka Aleksandra

 

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER zwraca się do Państwa z bardzo gorącą prośbą o udzielenie pomocy finansowej

Gagackiej Oli,

która 29 marca 2019 roku przeszła

rodzinną transplantacje wątroby w CZD w Warszawie.

Nowe życie Oli podarowała mama.

Olunia przyszła na świat 16.09.2018 roku, jako zdrowe dziecko otrzymując 10 punktów w skali Apgar. Jednak w trzecim miesiącu życia  zaczęła ujawniać się u Oli żółtaczka. Po przebytej diagnostyce na Oddziale Gastroenterologii Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie lekarze zdiagnozowali u naszej córeczki atrezję dróg żółciowych. W niedługim czasie Ola przeszła swą pierwszą operację metodą Kasai. W czasie hospitalizacji na oddziale chirurgicznym wystąpiło podejrzenie udaru niedokrwiennego, w skutek czego Ola wymaga rehabilitacji. 

Po operacji bardzo krótko mogliśmy cieszyć się pobytem córeczki w domu. Ponownie trafiliśmy do szpitala z pogarszającymi się wynikami badań. Dodatkowo ze względu na zbyt wolne przybieranie na wadze Ola była dokarmiana przez sondę, to jednak spowodowało pęknięcie żylaków przewodu pokarmowego. Po tym zdarzeniu lekarze podjęli decyzję o karmieniu naszej córeczki pozajelitowo, gdyż istniało wysokie ryzyko ponownego krwotoku z układu pokarmowego. Ponadto bardzo zły stan wątroby spowodował zakrzepowość w żyle wrotnej, co dodatkowo podwyższało ryzyko niespodziewanego krwawienia. W tej sytuacji Ola musiała długotrwale przebywać w szpitalu, aż do przeszczepu. Jednocześnie rozpoczął się proces kwalifikacji Oleńki do rodzinnego przeszczepienia wątroby, którego dawcą miała być mama.

Długie tygodnie spędzone w  oddziale gastroenterologii CZD, ciągłe badania, przyjmowane leki, rehabilitacja sprawiły, że nasza mała córeczka zapomniała jak wygląda jej starszy braciszek i dom, w którym wszyscy czekają z utęsknieniem. To szpital stał się niejako naszym drugim domem…

Dzień, w którym Oleńka przyszła na świat był jednym z najpiękniejszych w naszym życiu. I mimo, iż choroba znacząco przyćmiła naszą radość, cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy ofiarować naszemu dziecku życie. 29 marca 2019 r. odbył się rodzinny przeszczep wątroby, a dawcą była mama Oleńki.

Nasza mała Księżniczka – Wojowniczka jest wspaniałą i bardzo energiczną dziewczynką. I pomimo tego, jak wiele już przeszła i jak wiele jeszcze przed nią, każdego dnia towarzyszy nam jej cudowny uśmiech, który daje nam siłę do dalszej walki o jej zdrowie i życie.

A życie po przeszczepie nie jest łatwe i wiąże się z ogromnymi kosztami. Nasza córeczka codziennie przyjmuje bardzo dużo drogich leków. Często też jeździmy na wizyty kontrolne do CZD, a niejednokrotnie pozostajemy tam na hospitalizacji, co stwarza dla naszej rodziny duże obciążenie finansowe. Dlatego zwracamy się do ludzi dobrego serca z prośba o pomoc lub przekazanie 1% podatku na dalsze leczenie naszej małej córeczki.

Serdecznie dziękujemy za okazane nam wsparcie!

 

Wdzięczni rodzice Oleńki

Ewelina i Kamil

 

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe.

Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach.

Wpłaty są potwierdzane.

nr konta BNP Paribas

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

koniecznie z dopiskiem

Darowizna na rzecz Gagacka Ola

lub

Przekaż darowiznę

lub

PODARUJ 1% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: Gagacka Ola

ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY W IMIENIU OLI  Z RODZICAMI I NASZYM WŁASNYM

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

Jak mogę pomóc?

zobacz więcej

Stowarzyszenie Pomocy
Chorym Dzieciom LIVER

Liver Kontakt

ul. Wysłouchów 30A/43
30-611 Kraków

Liver Kontakt

liver@liver.pl

Liver Kontakt

+48 12 654 52 99
+48 500 460 255

Numery kont bankowych:

konto główne: BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.

19 1750 0012 0000 0000 2068 7436

(przeznaczone na składki członkowskie, darowizny)

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

(przeznaczone WYŁĄCZNIE na darowizny dla Podopiecznych DZIECI i MŁODZIEŻY)