Garczewski Seweryn

„Dziś mi smutno i każdego dnia tęsknię ogromnie za Tobą synku, za Twoją śliczna uśmiechniętą buzią, za tym jak mówiłeś mamusiu, za wierszykami które opowiadałeś, za buziakami i przytulasami przed spaniem ☹️, za tym jak przychodziłeś w nocy do naszego łóżka …. zabrałeś ze sobą część mojego serca, bez Ciebie ono zawsze zostanie już pokiereszowane 💔.

Dziękujemy Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER za kilka lat pięknej współpracy. Za pomoc zawsze kiedy potrzebowaliśmy. To była jedną z naszych najlepszych decyzji żeby wybrać właśnie ich”.


Sewerynek Garczewski,

27 kwietnia 2022 roku ZMARŁ.

Składamy wyrazy współczucia i łączymy się w smutku razem z RODZICAMI Sewerynka.

Nie ma słów, aby wyrazić BÓL w jakim pogrążona jest RODZINA. Serce zostało zranione, umysł nie pojmuje rzeczywistości. Czas nie ukoi RANY! Jedynie myśl o tym, że Sewerynek jest w lepszym świecie już bez bólu i cierpienia pozwala na chwilę pogodzić się z losem.

Otoczony Aniołami, otulony pierzynką w ramionach miłości, uśmiecha się swoimi cudownymi oczętami i pozostanie w naszych sercach na ZAWSZE.

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————

Przekaz darowiznę

Seweryn urodził się jako wcześniak w 34 tc. Miał zaledwie 44 cm długości i ważył niespełna 1700 g. Konsekwencją wcześniactwa był obustronny wylew 1 stopnia i lekkie niedotlenienie przez co Seweryn zmaga się z wzmożonym napięciem. Neonatolog zwrócił uwagę na cechy dysmorficzne twarzy więc na dalszą diagnozę udaliśmy się się do Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, pod którego opieką jesteśmy do dziś niestety bez diagnozy. W kwietniu 2017 roku na oddziale neurologii w Rzeszowie wykonano szereg badań m.in. rezonans, EEG i badania metaboliczne ze względu na, jak się okazało, wysoki amoniak.

Niestety w żadnym w tych badań nie znaleziono przyczyny dlaczego amoniak waha się miedzy 200 a 300 a norma jest do 110. Lekarze w Rzeszowie rozłożyli ręce, więc udałam się tym razem do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Tam w poradni chorób wątroby wykluczono podłoże metaboliczne.

Wykryto natomiast wadę naczyń żylnych w wątrobie. Jest to bardzo rzadko występująca wada naczyń żylnych prowadzących krew z jelit i śledziony. Nieprawidłowo omijają one wątrobę i odprowadzają krew do żył systemowych. U Seweryna przez to krew nie zostaje oczyszczona z amoniaku.

Jednym rozwianiem jest przeszczep wątroby ponieważ przetoka jest nieoperacyjna. Rozwój mojego syna nie jest harmonijny, mowa czynna jest opóźniona, występują zaburzenia koncentracji nadruchliwość, duża przerzutność uwagi, zaburzenia koordynacji ruchowej i wzrokowo ruchowej, zaburzenia integracji sensorycznej. Seweryn jest objęty wieloprofilową terapią. Przyczyną tego stanu może być wysoki amoniak, który jest silną neurotoksyną, może on powodować uszkodzenia mózgu, śpiączkę wątrobową, a nawet śmierć przy wysokich wartościach.

Seweryna zakwalifikowano do przeszczepu i czekamy na informacje że znalazł się dawca… Seweryn cierpi również na spodziectwo, ubytek międzykomorowy, nadwzroczność, płaskostopie koślawe, liczne alergie klinodaktylie v palców u rąk. Leczenie po przeszczepie trwa całe życie i jest bardzo kosztowne. Do tego częste wyjazdy do szpitala, poradni oraz koszty rehabilitacji to również spore wydatki, dlatego prosimy o wsparcie dla Sewerynka.

Dziękujemy za wsparcie,

rodzice wraz z Sewerynkiem.

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe, na które można dokonywać wpłat w złotówkach:

Wpłaty są potwierdzane.


podaruj 1% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: Seweryn Garczewski


lub przekaż darowiznę na

BNP PARIBAS nr konta

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

Darowizna na rzecz Garczewski Seweryn

ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY W IMIENIU SEWERYNA  Z RODZICAMI I NASZYM WŁASNYM

Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

Jak mogę pomóc?

zobacz więcej

Stowarzyszenie Pomocy
Chorym Dzieciom LIVER

Liver Kontakt

ul. Wysłouchów 30A/43
30-611 Kraków

Liver Kontakt

liver@liver.pl

Liver Kontakt

+48 12 654 52 99
+48 500 460 255

Numery kont bankowych:

konto główne: BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.

19 1750 0012 0000 0000 2068 7436

(przeznaczone na składki członkowskie, darowizny)

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

(przeznaczone WYŁĄCZNIE na darowizny dla Podopiecznych DZIECI i MŁODZIEŻY)