Grab Helenka

 

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER zwraca się do Państwa z bardzo gorącą prośbą o udzielenie pomocy finansowej

Helence Grab,

która 3 lipca 2018 roku przeszła rodzinny przeszczep wątroby.

Część swojej wątroby podarowała jej MAMA.

Helenka Grab urodziła się 18 września 2017 roku i miała wykonany rodzinny przeszczep wątroby. Powodem tak poważnej operacji była atrezja dróg żółciowych (zarośnięcie), co uniemożliwia prawidłowe działanie wątroby. Nadzieją na wyleczenie był zabieg Kasai, lecz nie przyniósł poprawy, dlatego konieczna była transplantacja.

Bez wątroby człowiek nie może żyć. Organ ten w porę nieprzeszczepiony, prowadzi do nieodwracalnych zmian w mózgu, które mogą spowodować poważną niepełnosprawność umysłowo-ruchową. Helenka jest dzielną, wesołą dziewczynką, teraz po operacji będzie musiała zażywać drogie leki immunosupresyjne. Do tego koszty dojazdu do Warszawy na częste wizyty kontrolne będą finansowym obciążeniem dla rodziny. Prosimy zatem o pomoc Helence w walce o zdrowie i szczęśliwe dzieciństwo.

Teraz najistotniejsze dla małej Helenki, by zachować zdrowie i życie, jest zażywanie leków immunosupresyjnych, a także kontrole lekarskie w Warszawie, gdzie przeprowadzona została transplantacja.

Rodzie przekazują nam dobre wieści:

„Helenka z okazji Dnia Dziecka dostała wyjątkowy prezent – została starszą siostrą. Wszyscy mamy się dobrze i uczymy się nowej dla nas roli :). Badania Helenki są stabilne. Skupiamy się na poziomie magnezu, który niestety ciężko jest podnieść. Z tego powodu zażywamy więcej leków mając nadzieje zbliżyć się do „normy”. Jeździmy regularnie na kontrole do Warszawy, które bywają stresujące dla nas wszystkich. Niepewność wyników zawsze jest czymś niepokojącym jednak odwaga Helenki bardzo nam pomaga. Powtarza, że niedługo sama zostanie panią doktor ;).

Helenka jest bardzo żywiołową i otwartą dziewczynką. Każdego dnia jest ciekawa świata na nowo, zaskakując nas swoją wrażliwością. Córeczka odkrywa nowe zainteresowania, chętnie próbuje rożnego rodzaju sportów i aktywności, zwłaszcza tych na świeżym powietrzu. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ Helenka zaczęła swoją przygodę w przedszkolu. Tam nawiązuje nowe znajomości i może rozwijać się na równi ze swoimi rówieśnikami. 

Jesteśmy ogromnie wdzięczni całemu zespołowi za wspieranie nas przez te lata w drodze o zdrowie naszej córeczki. Spokój psychiczny jaki posiada rodzic będąc pod Waszą opieką jest nie do opisania. Dziękujemy za pomoc, zaangażowanie i wsparcie. 

Pozdrawiamy serdecznie całą rodziną”.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie

wraz z Rodzicami i Helenką

——————————————————————

DUŻO ZDRÓWKA DLA HELENKI PO TRANSPLANTACJI WĄTROBY!

————————————————————————-

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe.

Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach:

Wpłaty są potwierdzane.

Darowizna na rzecz Helenka Grab

BNP PARIBAS nr konta

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

POMÓŻ ONLINE

Przekaż darowiznę

lub

PODARUJ 1,5% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: GRAB HELENKA

ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY W IMIENIU HELENKI Z RODZICAMI I NASZYM WŁASNYM

Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

Jak mogę pomóc?

zobacz więcej

Stowarzyszenie Pomocy
Chorym Dzieciom LIVER

Liver Kontakt

ul. Wysłouchów 30A/43
30-611 Kraków

Liver Kontakt

liver@liver.pl

Liver Kontakt

+48 12 654 52 99
+48 500 460 255

Numery kont bankowych:

konto główne: BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.

19 1750 0012 0000 0000 2068 7436

(przeznaczone na składki członkowskie, darowizny)

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

(przeznaczone WYŁĄCZNIE na darowizny dla Podopiecznych DZIECI i MŁODZIEŻY)