Kopernacki Grzegorz

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER zwraca się do Państwa z bardzo gorącą prośbą o udzielenie pomocy finansowej

Kopernackiemu Grzesiowi,

który choruje na PFCI 2

– postępującą rodzinną cholestazą wewnątrzwątrobową.

Grzesiu Kopernacki urodził się 13.02.2020 roku. W 3. miesiącu życia pojawił się uciążliwy świąd, uporczywy kaszel i problemy jelitowe. Bierze udział we Wczesnym Wspomaganiu Rozwoju ze względu m.in. na wzmożone i obniżone napięcie mięśniowe poszczególnych partii ciała. Wykazuje deficyty rozwojowe także w innych obszarach. Pod koniec ubiegłego roku lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka zlecili wykonanie badania genetycznego, by móc syna zakwalifikować do programu z lekiem w fazie testu przy wskazanym schorzeniu. Zlecono badania także gdzie indziej. Oba potwierdzają i wskazują na PFIC 2 czyli postępującą rodzinną cholestazę wewnątrzwątrobową, która wiąże się z uciążliwym świądem i często kończy przeszczepem tego organu. Nasz syn obecnie jest w programie z lekiem testowym czyli otrzymuje albo lek albo placebo. Z naszych obserwacji wynika, że albo dziecko nie reaguje na lek albo otrzymuje placebo. Grześ dostał orzeczenie o niepełnosprawności od urodzenia. Ze względu na chorobę syna nie mogłam wrócić do pracy. Dziecko wymaga pielęgnacji dość kosztownymi preparatami dla osób z chorobami skórnymi, często się przesikuje, niszczy odzież przez tarcie. To wszystko sprawia, że środków na życie bardzo brakuje…

Syn wstaje po 5 rano drapiąc się i płacząc. Świąd powoduje nagrzewanie się ciała, jednak nie jesteśmy w stanie pozostawić go z odsłoniętymi nogami czy rękami( przedramionami), gdyż uporczywie się drapie. Odrobina odkrytego ciała zaraz jest drapana, często do krwi.  Codziennie z rana przez około 2 godziny uspokajam syna, gdyż napady świądu dają mu się we znaki. Takich epizodów w ciągu dnia jest kilka, syn jest ciągle rozdrażniony, drażliwy, płaczliwy. Każdy posiłek powoduje, że syn się drapie, każdy dyskomfort również.  Zły nastrój, niewyspanie, uczucie głodu, ciepła, kąpiel, przebieranie itd. Syn trudno skupia uwagę na zabawie, więc trzeba mu zajęcia organizować i uczestniczyć w nich cały czas. Kłopoty ze snem są naturalnym zjawiskiem przy tej chorobie. Syn śpi po 2 godziny, po czym zaczyna się drapać, wstaje, płacze i tak uspokajamy go przez godzinę do dwóch. Sytuacja cały czas się powtarza.

Dziecko od urodzenia nie przespało ani jednej nocy, my również nie śpimy, a mąż mnie zmienia co drugą noc, chociaż pracuje. Syn wymaga ciągłej opieki i nadzoru, gdyż ma tendencje do samookaleczania się. Musiałam mu ogolić głowę, ponieważ wyrywał włosy w napadzie szału spowodowanego świądem skóry. W ciągu dnia bierze nasze ręce i chce być przez nas drapany. Dziecko nie reaguje na podawane leki, żadne. Sytuacja jest bardzo napięta i stresogenna, gdyż przez występujący świąd nikt z nas nie odpoczywa ani nie śpi. Nie widzę możliwości powierzyć dziecka jakiejkolwiek placówce, ani też podjąć zatrudnienia, gdyż poza zajęciami z Wczesnego Wspomagania Rozwoju uczęszczam jeżdżę z synem na rehabilitację 2 razy w tygodniu.

Choroba naszego dziecka sprawia, że serce pęka. Ciężko jest patrzeć gdy cierpi. Wierzymy jednak,  że w końcu znajdzie się lek, który pomoże uporać się z dolegliwościami  i uzdrowi Grzesia.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku na cel:

„Grześ Kopernacki ‘’

dzięki czemu zostaną sfinansowane leki i rehabilitacje.

                                     Z wyrazami wdzięczności Rodzice Grzesia

____________________________________________________________

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe.

Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach.

Wpłaty są potwierdzane.

nr konta BNP Paribas

🔴

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

koniecznie z dopiskiem

Darowizna na rzecz Grzesia Kopernackiego

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

Przekaż darowiznę

lub

🔴

PODARUJ 1% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: Kopernacki Grześ

 

ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY W IMIENIU GRZESIA Z RODZICAMI I NASZYM WŁASNYM

Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

 

Jak mogę pomóc?

zobacz więcej

Stowarzyszenie Pomocy
Chorym Dzieciom LIVER

Liver Kontakt

ul. Wysłouchów 30A/43
30-611 Kraków

Liver Kontakt

liver@liver.pl

Liver Kontakt

+48 12 654 52 99
+48 500 460 255

Numery kont bankowych:

konto główne: BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.

19 1750 0012 0000 0000 2068 7436

(przeznaczone na składki członkowskie, darowizny)

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

(przeznaczone WYŁĄCZNIE na darowizny dla Podopiecznych DZIECI i MŁODZIEŻY)