Krupczyńska Klaudia

Stowarzyszenie Pomocy Chorym dzieciom LIVER zwraca się do Państwa z bardzo gorącą prośbą o udzielenie pomocy finansowej

Klaudii Krupczyńskiej,

która od października 2019 roku zmaga się z AIH/PSC

wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego

oraz przewlekłym aktywnym zapaleniem wątroby.

Klaudia Krupczyńska urodziła się 17.12.2008 roku jako zdrowa dziewczynka. W wieku 11 lat u Klaudii zaczęły pojawiać się częste biegunki. Po wizycie u lekarza rodzinnego i wstępnych badaniach wyszły podwyższone wyniki wątrobowe. Skierowano dziecko do Wojewódzkiego Szpitala w Legnicy, gdzie wstępnie stwierdzono nieokreślone wirusowe zapalenie wątroby, bez śpiączki wątrobowej. Klaudia została wypisana do domu jednak objawy choroby nie ustąpiły i niestety nasiliły się po miesiącu stan zdrowia znacznie się pogorszył. Pojawiły się duże obrzęki kończyn górnych i dolnych z krwawymi wybroczynami, które uniemożliwiły samodzielne poruszanie się Klaudii. Po raz kolejny córka trafiła do szpitala w Legnicy, gdzie stwierdzono plamicę alergiczną Schönleina-Henocha. Dostała sterydy i skierowanie do szpitala we Wrocławiu na oddział pediatryczno – reumatologiczny. Zdiagnozowano wówczas Klaudii alergiczne zapalenie naczyń. Z powodu nasilającego się bólu i biegunek skierowano Klaudię do Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia we Wrocławiu, gdzie w lutym 2020 roku po gastroskopii i kolonoskopii stwierdzono wrzodziejące zapalenie jelita grubego nieokreślone oraz PSC w obserwacji. Objawy choroby ustępowały jedynie po podaniu sterydów. W sierpniu 2020 roku została wykonana biopsja wątroby i zdiagnozowano autoimmunologiczne zapalenie wątroby, włączono leki immunosupresyjne i kolejne sterydy. W międzyczasie u córki wystąpiło owrzodzenie przełyku i  nadżerkowe zapalenie żołądka. Do września 2021 roku choroba u Klaudii była dość stabilna, złagodniały objawy po niedługim czasie choroba powróciła ze zdwojoną siłą uniemożliwiając samodzielne egzystowanie. Klaudia trafiła do CZD w Warszawie w lutym 2022 roku i po miesięcznym diagnozowaniu stwierdzono stan zapalny całego jelita grubego, przewlekłe aktywne zapalenie wątroby z zapaleniem naczyń. Wprowadzono nową immunosupresję, która spowodowała skutki uboczne po Cyklosporynie, bolesne obrzęki i biegunki.

Klaudia musiała być pod opieką mamy, która pomagała się jej poruszać  i wykonywać podstawowe czynności. Choroba uniemożliwiła Klaudii kontynuację nauki w szkole podstawowej co negatywnie wpłynęło na jej samopoczucie. W kwietniu 2022 roku wprowadzono leczenie biologiczne i podano dwie dawki Infiksymabu a w czerwcu 2022 roku podano Klaudii trzecią dawkę, która nic nie pomogła. Ze względu na utrzymujące się objawy zdecydowano na podanie kolejnego leku biologicznego Stelera ( Ustekinumab), gdzie pierwszą dawkę podano 10 czerwca 2022 roku.

Z powodu nasilenia się biegunek z domieszką krwi, bólami brzucha i obrzękiem nóg 7 lipca 2022 roku córka trafiła do szpitala w Legnicy skąd 12 lipca przetransportowano ją do CZD w Warszawie w celu dalszej diagnostyki. Podczas pobytu w szpitalu stwierdzono zakażenie rotawirusem, Klaudia bardzo schudła i była bardzo słaba. Aby, poprawić stan zdrowia zdecydowano o podaniu kolejnego sterydu Calcortu, który nie jest refundowany w Polsce. Koszt tego leku 70 Euro za 200 tabletek na jedną kurację. Dodatkowym kosztem ok. 8 zł jest zakup suplementu diety Nutrikid (1-2 butelki dziennie). Klaudia otrzymuje listę leków, które również musimy zakupić.

♥♥♥

Dziękujemy za okazane serce dla Klaudii!

♥♥♥

Proszę o wsparcie finansowe na numer konta:

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

W tytule przelewu wystarczy napisać:

Darowizna dla Klaudii Krupczyńskiej

—————————————————————

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe.

Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach.

Wpłaty są potwierdzane.

POMÓŻ ONLINE

/
Przekaż darowiznę

podaruj 1,5% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: Klaudia Krupczyńska

ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY W IMIENIU KLAUDII Z MAMĄ I NASZYM WŁASNYM

Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

Jak mogę pomóc?

zobacz więcej

Stowarzyszenie Pomocy
Chorym Dzieciom LIVER

Liver Kontakt

ul. Wysłouchów 30A/43
30-611 Kraków

Liver Kontakt

liver@liver.pl

Liver Kontakt

+48 12 654 52 99
+48 500 460 255

Numery kont bankowych:

konto główne: BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.

19 1750 0012 0000 0000 2068 7436

(przeznaczone na składki członkowskie, darowizny)

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

(przeznaczone WYŁĄCZNIE na darowizny dla Podopiecznych DZIECI i MŁODZIEŻY)