Kucharczyk Lenka

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom zwraca się z ogromną

prośbą o wsparcie finansowe

Kucharczyk Lenki,

która 28 stycznia 2020 roku z powodu

atrezji zewnątrzwątrobowych dróg żółciowych

przeszła rodzinną transplantację wątroby.

Nowe życie podarował Lence jej TATA.

Lena Kucharczyk urodziła się 8 maja 2019 roku. Otrzymała 10 punktów w skali Apgar, dlatego nie spodziewaliśmy się, że może być tak chora. Po urodzeniu wykryto u Leny dziurkę między komorami w serduszku. Z powodu wzrastającej żółtaczki leżała pod lampami gdzie była naświetlana, ale niestety poziom zażółcenia nie spadał.

Lekarze ze szpitala nie byli do końca pewni jaka jest przyczyna. Z pobliskiego szpitala została przetransportowana do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.  Tam zdiagnozowano cholestazę oraz atrezję dróg żółciowych. Dnia 24.06.2019 roku odbyła się operacja Kasai. W perspektywie czasu nie przyniosła ona poprawy i tak 12.11.2019 roku Lenka trafiła ponownie do CZD. Rozpoznanie: wodobrzusze, niedożywienie oraz zaczęła robić się z powrotem żółta. 

Podczas pobytu w szpitalu naszej córeczki pojawiły się żylaki przełyku oraz wątroba powoli przestawała pracować. Okazało się, że Lena ma marskość wątroby. Lekarze podjęli decyzję, że szybko trzeba zrobić przeszczep.  I tak w wieku 8 miesięcy odbył się przeszczep wątroby – dawcą był tata Leny.

Po przeszczepieniu u Leny wówczas zdiagnozowano płyn w opłucnej, zwężenie żyły wrotnej oraz powiększone serduszko, na które przyjmuje teraz leki.  Jeżeli chodzi o żyłę wrotną sprawdzamy ją przez USG i jest lepiej po jej rozszerzeniu.

Nasza córka spędziła miesiąc na Intensywnej Terapii, podczas której miała problem z oddychaniem, dlatego lekarze zdecydowali o zabiegu tracheostomii. Po miesiącu Lena przeszła na Oddział Transplantacji Narządów wraz z mamą. Po dwóch miesiącach w szpitalu wyniki na tyle się polepszyły i stan Leny na to pozwolił, że wyszliśmy do domu. Rurka tracheostomijna została wyjęta przed wyjściem do domu. Jesteśmy w stałym kontakcie z Poradnią Transplantacyjną.

Lenka 2 marca 2021 roku miała wycięcie trzeciego migdałka i podcięcie dwóch bocznych oraz pobrany wycinek z krtani. Niestety ma skutki uboczne po rurce tracheostomijne, gdyż pojawiły się obrzęki krtani. Na który przyjmuję steryd – ma na celu zmniejszyć obrzęk. Resztę wyników Lenka na ten moment ma bez zarzutów, czyli bardzo dobre. Lenka jest pogodna dziewczyną, biega, śmieje się, rozrabia jak zdrowe dziecko. Wcale nie widać po niej, że tyle przeszła.

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Lena jest pogodną dziewczynką, nie widać po niej, że przeszła bardzo wiele. Leczenie naszej córki jest długoterminowe, a nawet będzie trwało całe życie. Generuje także wysokie koszty zakupu leków, dojazdów do szpitala. Zwracamy się z w prośbą o pomoc dla naszej małej córeczki Lenki, która jest po przeszczepie wątroby i wymaga kosztownego leczenia.

♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Dziękujemy za wsparcie

w imieniu naszej córeczki Leny

Edyta i Piotr

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

♥Lenka ma 5 lat i jest cudowną dziewczynką♥!

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe.

Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach.

Wpłaty są potwierdzane.

nr konta BNP PARIBAS

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

koniecznie z dopiskiem

Darowizna na rzecz Kucharczyk Lenka

Przekaż darowiznę

lub

PODARUJ 1,5% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: Kucharczyk Lenka

 

ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY W IMIENIU LENKI Z RODZICAMI I NASZYM WŁASNYM

Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

Jak mogę pomóc?

zobacz więcej

Stowarzyszenie Pomocy
Chorym Dzieciom LIVER

Liver Kontakt

ul. Wysłouchów 30A/43
30-611 Kraków

Liver Kontakt

liver@liver.pl

Liver Kontakt

+48 12 654 52 99
+48 500 460 255

Numery kont bankowych:

konto główne: BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.

19 1750 0012 0000 0000 2068 7436

(przeznaczone na składki członkowskie, darowizny)

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

(przeznaczone WYŁĄCZNIE na darowizny dla Podopiecznych DZIECI i MŁODZIEŻY)