Kulesza Norbert

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER zwraca się do Państwa z bardzo gorącą prośbą o udzielenie pomocy finansowej

Norbertowi Kulesza,

który zmaga się z przewlekłym aktywnym zapaleniem wątroby

i dróg żółciowych. Wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego

– Zespół nakładania AIH/PSC.

Kulesza Norbert urodził się 05 października 2006 roku jako zdrowy chłopczyk nie miał większych problemów ze zdrowiem przez całe dzieciństwo. Nagle wieku 9 lat zaczął boleć go brzuszek, ogromny niepokój oraz ból, wymioty i biegunka spowodowały, że Norbert natychmiast trafił do szpitala. Długo trwała jego diagnostyka, po kolei lekarze wykluczali różne choroby. Biopsja wątroby wykazała Zespół nakładania PSC i AIH. Do leczenia włączono sterydy oraz cyklosporynę. Niestety, wyniki nadal były na wysokim poziomie.

Ze szpitala w Białymstoku trafił do CZD w Warszawie gdzie kontynuowano diagnostykę i podjęto decyzję o protezowaniu dróg żółciowych z powodu wysokich poziomów enzymów wątrobowych. Od tej pory niestety jest tylko gorzej protezowanie nie udało się ponieważ drogi żółciowe były zbyt wąskie. Pobyt na oddziale przedłużał się i kolejne próba założenia protezy się powiodła. Nastąpiły powikłana w postaci zapalenia trzustki, podano antybiotyki. Od początku lutego 2021 roku Norbert jest bardzo zmęczony leczeniem, w maju miał atak zapalenia dróg żółciowych i ogólne zakażenie organizmu – sepsę. Karetką w trybie pilnym został przetransportowany do CZD w Warszawie gdzie usunięto protezę dróg żółciowych i podano dożylnie min. Antybiotyki, encorton zmieniono na calcort podano proursan i pentasę oraz suplementy.

Na 21 lipca 2021 roku Norbi miał stawić się na kontrolną wizytę w CZD lecz, już w czerwcu poczuł się źle i konieczne było wcześniejsze przyjęcie na oddział. Brak apetytu, utrata masy ciała, CRP i bilirubina podwyższone lekarze stwierdzili ponowne zapalenie dróg żółciowych. Kolejne protezowanie, założenie balonika i podanie wielu leków dzięki, którym stan Norberta znacznie się poprawił. Na Konsylium omówiono stan Norbiego, który od roku 2019 jest stale na sterydach i immunosupresji leczenie jest bardzo trudne gdyż wątroba już wykazuje włóknienie, a drogi żółciowe są bardzo zwężone. Kolejny termin lekarze wyznaczyli na 9 października 2021 roku i znowu czeka Norberta kolejna bolesna hospitalizacja.

Niestety choroba Norberta jest bardzo trudna do opanowania. A życie całej rodziny jest zaburzone i powoduje długotrwały niepokój oraz ogromne koszty związane z pobytami w przyszpitalnym hotelu dla mamy. Choroba dziecka spowodowała, że mama Norbiego musiała zrezygnować z pracy aby móc być przy synu w szpitalu. Rodzina została na utrzymaniu taty, który pozostał jedynym żywicielem.

Prosimy o wsparcie leczenia Norbert gdyż leki, które zażywa to ogromny koszt. Do tego dochodzą koszty dojazdu i pobytu w przyszpitalnym hotelu oraz specjalna dieta.

Prosimy o pomoc dla Norbiego,

którego leczenie będzie trwało całe życie.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie dla NORBERTA

wdzięczni Rodzice.

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe.

Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach.

Wpłaty są potwierdzane.

BNP PARIBAS nr konta:

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

koniecznie z dopiskiem

Darowizna na rzecz Kuleszy Norberta

POMÓŻ ONLINE

Przekaż darowiznę

lub

PODARUJ 1% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: Kulesza Norbert

ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY W IMIENIU NORBERTA  Z RODZICAMI I NASZYM WŁASNYM

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

Jak mogę pomóc?

zobacz więcej

Stowarzyszenie Pomocy
Chorym Dzieciom LIVER

Liver Kontakt

ul. Wysłouchów 30A/43
30-611 Kraków

Liver Kontakt

liver@liver.pl

Liver Kontakt

+48 12 654 52 99
+48 500 460 255

Numery kont bankowych:

konto główne: BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.

19 1750 0012 0000 0000 2068 7436

(przeznaczone na składki członkowskie, darowizny)

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

(przeznaczone WYŁĄCZNIE na darowizny dla Podopiecznych DZIECI i MŁODZIEŻY)