Kusak Wiktoria

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER zwraca się do Państwa z bardzo gorącą prośbą o udzielenie pomocy finansowej

Kusak Wiktorii,

która od 4 roku życia zmaga się z AIH,

oraz wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego.

Wiktoria urodziła się 28 grudnia 2005 roku, otrzymała 10 punktów w skali Apgar. Rozwijała się prawidłowo, nic nie wskazywało na  jakąkolwiek chorobę. Jednak w czwartym roku życia pojawiły się niepokojące objawy bóle brzucha i luźne stolce. W listopadzie 2010 roku Wiktoria trafiła do Szpitala Uniwersytetu Medycznego w gdańsku na oddział Gastroenterologii dziecięcej z powodu nasilających się biegunek. Wykonano szereg badań po czym padła diagnoza: wrzodziejące zapalenie jelita grubego, niedokrwistość mikrocytarna, uszkodzenie wątroby. Po tym pobycie były dwa kolejne pobyty w listopadzie 2014 roku w Szpitalu Mikołaja Kopernika w Gdańsku, gdzie przeprowadzono diagnostykę w kierunku podejrzenia autoimmunologicznego zapalenia wątroby oraz przewlekłego zapalenia wątroby i dróg żółciowych. Kolejny pobyt w grudniu 2014 roku w rozpoznaniu wpisano marskość wątroby i konieczna konsultację w CZD w Warszawie.

W maju 2015 roku Wiktoria poddana została kolejnym badaniom w kierunku przewlekłego zapalenia wątroby oraz wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Dalsza diagnostyka trwała kolejne długie miesiące. Pogorszyły się wyniki niedokrwistości, nadal występowała wtórna niedokrwistość syderoblastyczna. W między czasie u Wiktorii została stwierdzona alergia wziewna. Wiktoria uległa nieszczęśliwemu wypadkowi gdzie została dotkliwie pogryziona przez psa sąsiadów odnosząc trzy poważne rany twarzy. Dziecku groziło poważne zeszpecenie twarzy z powodu odniesionych ran. Przeszła operację rekonstrukcji twarzy po czym poddawana była laseroterapii w UCK w Gdańsku. W chwili obecnej rany nie są już tak widoczne jednak odbiło się to poważnie na psychice Wiktorii.

W między czasie pogorszyły się wyniki krwi dziecku groziła transfuzja krwi. Otrzymała zastrzyki z żelaza po czym wyniki uległy poprawie. Byliśmy pełni nadziei, że to już koniec niespodzianek i stan Wiki ulegnie poprawie lecz po raz kolejny w kwietniu 2019 roku w CZD w Warszawie stan Wiktorii uległ znacznemu pogorszeniu. W trakcie pobytu na oddziale Gastroenterologii, Hepatologii Zaburzeń Odżywiania i Pediatrii po wykonaniu wielu badań nasza córeczkę zakwalifikowano do zabiegu ECPW. W maju 2019 roku Wiktoria przeszła zabieg założenia protezy do przewodu żółciowego wspólnego PŻW.

Wiktoria walczy z systemem, który nie jest dla niej łaskawy. Lek jaki musi zażywać absurdalnie mógłby jej być podawany wyłącznie w szpitalu. Nie ma jednak potrzeby, aby Wiktoria przebywała w szpitalu, dlatego lek trzeba sprowadzać z zagranicy. W Czechach Vancomycin Mylan kosztuje za miesięczną kurację około 9000 koron, czyli około 1500 zł, czasem leki musimy sprowadzać z Niemiec, gdzie lek kosztuje ok. 5000 zł. Leku nie można zażywać poza szpitalem, a dopiero oczekiwać refundacji.

Jesteśmy w trudnej sytuacji życiowej gdyż wieloletnia walka o zdrowie córeczki wymaga od nas rodziców bardzo dużego nakładu finansowego przekraczające znacznie nasze możliwości. Wyjazdy do szpitali w Gdańsku i Warszawie, pobyt w przyszpitalnym hotelu na czas hospitalizacji dziecka oraz zakup drogich niezbędnych leków przyjmowanych na stałe przez Wiktorię generują wysokie koszty.  Prosimy Was o pomoc i wsparcie finansowe dla Wiktorii 1% podatku lub darowizna to wielka POMOC za, którą serdecznie dziękujemy.

Wdzięczni rodzice Wiktorii

Maria i Dariusz Kusak

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe.

Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach. Wpłaty są potwierdzane.

nr konta BNP PARIBAS

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

koniecznie z dopiskiem

Darowizna na rzecz Kusak Wiktorii

POMÓŻ ONLINE

Przekaż darowiznę

PODARUJ 1,5% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: Wiktoria Kusak

ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY W IMIENIU WIKTORII  Z RODZICAMI I NASZYM WŁASNYM

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

Jak mogę pomóc?

zobacz więcej

Stowarzyszenie Pomocy
Chorym Dzieciom LIVER

Liver Kontakt

ul. Wysłouchów 30A/43
30-611 Kraków

Liver Kontakt

liver@liver.pl

Liver Kontakt

+48 12 654 52 99
+48 500 460 255

Numery kont bankowych:

konto główne: BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.

19 1750 0012 0000 0000 2068 7436

(przeznaczone na składki członkowskie, darowizny)

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

(przeznaczone WYŁĄCZNIE na darowizny dla Podopiecznych DZIECI i MŁODZIEŻY)