Maciejewski Albert

 

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER zwraca się do Państwa z bardzo gorącą prośbą o udzielenie pomocy finansowej

Albertowi Maciejewskiemu,

który 8 grudnia 2015 roku przeszedł operację

rodzinnego przeszczepienia fragmentu wątroby.

Część swojej wątroby podarowała mu mama.

Albert Maciejewski urodził się 20 maja 2015 roku jako zdrowe dziecko w planowanym terminie, otrzymał 10 pkt w skali Apgar.

Po kilku dniach pojawiła się żółtaczka, która nasilała się i nie ustępowała. Po kilku tygodniach, zaniepokojeni tym stanem zostaliśmy skierowani na badania. Z Łęczycy w trybie pilnym przetransportowano nas karetką do CZD w Warszawie. Po licznych badaniach usłyszeliśmy diagnozę – atrezja dróg żółciowych. Mając skończone 3 miesiące, w ostatnim możliwym momencie, Albert 26 sierpnia 2015 roku został zoperowany metodą Kasai podczas, której miał zrobioną biopsję wątroby. Zostaliśmy poinformowani przez lekarzy, że przeszczep wątroby to kwestia czasu. Już wtedy widoczne było włóknienie, cholestaza i marskość wątroby.

W dniu 22 października 2015 roku na wizycie kontrolnej wyniki wykazały nasilenie cholestazy, zaburzenia krzepnięcia, hiperalbuminemię. Ze względu na narastające parametry niewydolności wątroby, rozpoczęto procedure kwalifikacji do przeszczepu wątroby.Maciejewski Albert


8 grudnia 2015 roku Albert otrzymał fragment wątroby od mamy, operacja transplantacji przebiegła prawidłowo, jednak Albert miał problemy z oddychaniem i konieczne było wspomaganie respiratorem. Po kilku dniach podjęto decyzję o założeniu tracheostomii. Po miesiącu spędzonym na oddziale pooperacyjnym, 8 stycznia 2016 roku Albert został przeniesiony na oddział chirurgii, na którym, został poddany procesowi dekaniulacji tracheostomii, by Albert mógł wrócić do domu.

Obecnie Albert rozwija się prawidłowo. Jest energicznym, ciągle uśmiechniętym chłopcem, którego trudno zatrzymać w miejscu. Od września chodzi do przedszkola, bawi się z rówieśnikami, nadrabia powoli zaległości związane z chorobą. Na początek przyszłego roku będzie miał zabieg operacyjny.
Mimo, że wyniki badań są w normie, ciągle musi przyjmować leki immunosupresyjne, które minimalizują ryzyko odrzucenia wątroby. Musi być także pod opieką poradni transplantacyjnej, a dojazdy na badania są kosztowne. Prosimy zatem o wsparcie dla Alberta.

Albert
Jesteśmy dobrej myśli, że teraz będzie już tylko lepiej. Musimy zapewnić synowi niezbędne i bardzo drogie leki, opiekę  medyczną co wiąże się z kosztami podróży i pobytu w Warszawie. Albert ma starszego brata i naszym pragnieniem jest aby nasi chłopcy mimo trudnych i przykrych doświadczeń byli wychowywani w szczęśliwej i pogodnej atmosferze dzieciństwa, nie odmawiając im przyjemności charakterystycznych dla tego okresu. Będziemy walczyć o jego powrót do zdrowia i mamy nadzieję, że w swoim rozwoju szybko dogoni  rówieśników. Dlatego zwracamy się z wielką prośbą o pomoc finansową na leczenie i leki dla naszego syna Alberta Maciejewskiego.


Marlena i Łukasz Maciejewscy – rodzice Alberta

 

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe. Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach:

Wpłaty są potwierdzane.

 

Darowizna na rzecz Albert Maciejewski

BNP PARIBAS nr konta

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

lub

PODARUJ 1% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: Maciejewski Albert

ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY W IMIENIU ALBERTA  Z RODZICAMI I NASZYM WŁASNYM

Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

Jak mogę pomóc?

zobacz więcej

Stowarzyszenie Pomocy
Chorym Dzieciom LIVER

Liver Kontakt

ul. Wysłouchów 30A/43
30-611 Kraków

Liver Kontakt

liver@liver.pl

Liver Kontakt

+48 12 654 52 99
+48 500 460 255

Numery kont bankowych:

konto główne: BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.

19 1750 0012 0000 0000 2068 7436

(przeznaczone na składki członkowskie, darowizny)

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

(przeznaczone WYŁĄCZNIE na darowizny dla Podopiecznych DZIECI i MŁODZIEŻY)