Majtyka Dawid

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER zwraca się do Państwa z bardzo gorącą prośbą o udzielenie pomocy finansowej

MAJTYKA DAWIDOWI,

u którego 23 kwietnia 2013 roku dokonano operacji rodzinnego

przeszczepu wątroby w CZD w Warszawie.

Nowe życie otrzymał od MAMY!

Dawid Majtyka urodził się 5 listopada 2012 roku w Śląskim Szpitalu Uniwersyteckim w Wodzisławiu Śląskim. Od początku walczył o życie ponieważ miał niedotlenienie a w 3 dobie wystąpiły problemy z zaleganiem treści w żołądku. Okazało się, że Dawidek miał niedrożny przewód pokarmowy na poziomie dwunastnicy. Lekarze wykonali u naszego synka w pierwszych dniach życia zabieg chirurgiczny, w którym stwierdzili, że ma przepuszczającą przegrodę dwunastnicy oraz brak pęcherzyka żółciowego. Podczas tego zabiegu doszło do zakażenia gronkowcem, został poddany antybiotykoterapii, a z powodu niedokrwistości i małopłytkowości konieczna była transfuzja krwi. Podczas wielu badań dowiedzieliśmy się, że Dawidek ma cechy narastającej cholestazy i niedrożność zewnątrzwątrobowych dróg żółciowych. Od tego momentu zostaliśmy przeniesieni w celu kontynuacji leczenia do Centrum Zdrowia Dziecka.

Byliśmy zrozpaczeni bo stan naszego synka był ciężki, a on sam ważył zaledwie 3020 gram. Po dalszej diagnostyce w CZD stwierdzono u Dawidka torbiel przewodu żółciowego, ubytek przegrody międzykomorowej i międzyprzedsionkowej serca.

W grudniu 2012 roku Dawidek miał operacje metodą Kasai, co chwilowo poprawiło jego stan zdrowia. Jednak nie trwało to długo, znowu nastąpiło bardzo duże pogorszenie, byliśmy cały czas pod stałą opieką lekarzy z CZD.

Nie było wyjścia by ratować Dawidka 23 kwietnia 2013 roku został wykonany zabieg tym razem, to rodzinny przeszczep fragmentu wątroby od mamy. Ostatnie dwa lata naszego życia to ciągła gonitwa i walka o życie dziecka. Teraz Dawidek jest z nami uśmiechnięty, kochany i nadrabia zaległości w zabawie. Jesteśmy nareszcie razem w domu ale wciąż boimy się o naszego synusia.

Teraz najważniejsze dla Dawidka jest to, aby mógł się rozwijać w jak najlepszych warunkach, aby nie zabrakło mu odpowiedniego żywienia i leków, które są bardzo drogie i tylko niektóre są refundowane. Wszystko musimy sami zakupić i czasami jest nam bardzo ciężko lecz leki są na pierwszym miejscu na liście zakupów. Jeździmy z Dawidkiem do Warszawy na częste kontrole, co też zmusza nas do ponoszenia dodatkowych kosztów na podróż. Jesteśmy wdzięczni losowi, że dał nam szansę na życie dla Dawidka. Nasz syn często jest przeziębiony i łapie różne infekcję z powodu zrośnięcia migdałków i skrzywienia przegrody nosowej. Zwracamy się z prośbą o pomoc i wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitację oraz wyjazdy do sanatorium.

Jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc w imieniu Dawidka

serdecznie dziękujemy Dorota i Marcin Majtyka

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe.

Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach:

Wpłaty są potwierdzane.

Darowizna na rzecz Dawid Majtyka

BNP PARIBAS nr konta

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

POMÓŻ ONLINE

Przekaż darowiznę

lub

PODARUJ 1,5% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: Majtyka Dawid

ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY W IMIENIU DAWIDA  Z RODZICAMI I NASZYM WŁASNYM

Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

Jak mogę pomóc?

zobacz więcej

Stowarzyszenie Pomocy
Chorym Dzieciom LIVER

Liver Kontakt

ul. Wysłouchów 30A/43
30-611 Kraków

Liver Kontakt

liver@liver.pl

Liver Kontakt

+48 12 654 52 99
+48 500 460 255

Numery kont bankowych:

konto główne: BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.

19 1750 0012 0000 0000 2068 7436

(przeznaczone na składki członkowskie, darowizny)

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

(przeznaczone WYŁĄCZNIE na darowizny dla Podopiecznych DZIECI i MŁODZIEŻY)