Pawlak Lenka

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER zwraca się do Państwa z bardzo gorącą prośbą o udzielenie pomocy finansowej

Lence Pawlak,

która jest po operacji rodzinnego przeszczepienia

fragmentu wątroby 27.10.2015 roku.

Część swojej wątroby podarował jej tata.

Lenka Pawlak urodził się 27 grudnia 2013 roku z atrezją dróg żółciowych, w 33 dobie życia miała wykonany zabieg metodą Kasai, która miała dać Lence szansę na zdrowe życie. Dowiedzieliśmy się o tej chorobie, że w większości przypadków potrzebny jest przeszczep wątroby. W naszym życiu było wiele ciężkich chwil i byliśmy załamani patrząc na cierpienie córeczki. Lenka oprócz chorej wątroby zmaga się z chorym serduszkiem. Mamy za sobą nieprzespane noce z powodu wysokiego stężenia kwasów żółciowych, które powodowały okropny świąd skóry i ból naszej małej Lence. Po czasie pojawiły się żylaki przełyku nie nadające się do zaopaskowania, żyliśmy w ciągłym napięciu czekając na przeszczep.

Przeszczep wątroby odbył się 27.10.2015 roku w CZD w Warszawie. Tego dnia nasza mała córeczka dostała drugie życie. Dawcą fragmentu wątroby był jej tata, który wykazał się wielką odwagą. Teraz po miesiącu leżenia w szpitalu Lenka jest już z nami w domu. Po tych ciężkich chwilach wraca do pełni sił już wśród swoich najbliższych. Córeczka czuję się dobrze, jest uśmiechnięta mimo tylu złych przeżyć.

Niedawno obchodziliśmy swoje piąte urodzinki przeszczepowe a niebawem bo już 27 grudnia nasza mała córeczka skończy siedem lat! Lenka na chwilę obecną ma się dobrze. Jest uczennicą pierwszej klasy gdzie dobrze sobie radzi mimo swoich przejść, bardzo lubi szkołę i swoich rówieśników, niestety w obecnej sytuacji nie może się z nimi spotkać ale widzi się z nimi na lekcjach on-Line.

Jest bardzo pogodnym dzieckiem, wesołym i wnoszącym w życie rodziny mnóstwo cudownej energii. Wyniki Lenki obecnie są dobre, badania wykonujemy w rejonie, ponieważ dość długo nie byliśmy już w CZD to odwołana wizyta, to my nie mogliśmy bo wyniknęła niespodziewana infekcja. Wciąż nie mamy ustalonego terminu na zeszycie powłok brzusznych, a chcielibyśmy mieć to już za sobą bo czuli byśmy się bezpieczniej. Za rok, czeka Lenkę ponowna kontrola w poradni kardiologicznej ze względu na naszą historię z wadą serca musimy być pod okiem specjalistów.

Zwracamy się do ludzi o szlachetnym sercu by wspomogli leczenie Lenki. Sytuacja nasza materialna jest ciężka jedyną osobą utrzymującą naszą rodzinę jest tata Lenki. Mamy na utrzymaniu młodszą córeczkę, która również wymaga naszej troskliwej opieki. Jesteśmy pod kontrolą lekarzy z CZD w Warszawie, dodatkowe nasze koszty oprócz utrzymania naszej rodziny to koszty dojazdów do szpitala, rehabilitowania Lenki i zakup drogich leków.

Zwróciliśmy się do Stowarzyszenia LIVER o pomoc dla naszej córeczki. Dzięki wsparciu Stowarzyszenia i wielu DOBRYCH LUDZI możemy ratować Lenkę. Musimy stawić czoła nadchodzącej przyszłości!!! Dla LENKI aby mogła cieszyć się dzieciństwem bez cierpienia i bólu.

Serdecznie dziękuje mama Katarzyna Pawlak.

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe.

Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach.

Wpłaty są potwierdzane.


Darowizna na rzecz Lenki Pawlak

BNP PARIBAS nr konta

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444


POMÓŻ ONLINE

Przekaż darowiznę


lub

PODARUJ 1,5% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: Pawlak Lenka


ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY W IMIENIU LENKI  Z RODZICAMI I NASZYM WŁASNYM

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

Jak mogę pomóc?

zobacz więcej

Stowarzyszenie Pomocy
Chorym Dzieciom LIVER

Liver Kontakt

ul. Wysłouchów 30A/43
30-611 Kraków

Liver Kontakt

liver@liver.pl

Liver Kontakt

+48 12 654 52 99
+48 500 460 255

Numery kont bankowych:

konto główne: BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.

19 1750 0012 0000 0000 2068 7436

(przeznaczone na składki członkowskie, darowizny)

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

(przeznaczone WYŁĄCZNIE na darowizny dla Podopiecznych DZIECI i MŁODZIEŻY)