Rozliczenie 1% podatku za rok 2016

Rozliczenie 1% podatku

Na początku października otrzymaliśmy listę (raport) Urzędu Skarbowego Kraków Podgórze informującą o danych identyfikacyjnych poszczególnych podatników, którzy przekazali na rzecz Stowarzyszenia 1% podatku z zeznań rocznych za rok 2016 r. za pośrednictwem urzędów skarbowych. Poniżej skan pisma:

pismo z Urzędu Skarbowego 2017

Pismo zawierało płytkę CD, na której umieszczonych było 11 842 pozycji, obejmujących dane identyfikacyjne podatników oraz/lub cel szczegółowy i stanowiło podsumowanie kampanii 1% podatku. Zgodnie z nim podatnicy przekazali kwotę Stowarzyszeniu:

727 897,31 zł.

W rzeczywistości kwota ta jest znacznie wyższa ponieważ pismo Urzędu datowane jest na połowę września i nie obejmuje przelewów z Urzędów Skarbowych, które wynikały z zeznań podatkowych podatników, którzy wpisali tylko numer KRS Stowarzyszenia, nie umieszczając celu szczegółowego oraz/lub nie zaznaczając checkboxa na zeznaniu, pozwalającego na udostępnienie informacji adresowych dla organizacji OPP.  Lub też zeznań, które obejmowała korekta rozliczenia.Uwzględniając te kryteria oraz rzeczywiste wpływy na rachunek bankowy, utworzony wyłącznie do rejestrowania przychodów z 1%podatku oraz kilku wpłat z urzędów skarbowych na rachunek udostępniany w poprzednich latach kwota na dzień 19.10.2017 r. wynosi:

758 203,47 zł.

Jednocześnie chcielibyśmy powtórzyć i zapewnić, że wszystkie wpłaty, które nie są sygnowane z celem szczegółowym (np. imieniem i nazwiskiem dziecka) są przeznaczone na zasilenie subkonta Funduszu Leki SOS, z którego  finansujemy zakup lekarstw dla chorych dzieci i młodzieży, Podopiecznych Stowarzyszenia.

Ze środków 1% podatku nie są również finansowane koszty związane z promocją i administracją Stowarzyszenia.

Środki są już na subkoncie

W tym roku księgowanie środków zostało usprawnione i zautomatyzowane. Dzięki rozwiązaniu technologicznego, zaprogramowanemu na potrzeby Stowarzyszenia lista została zmapowana i mogła być znacznie szybciej opracowana wskutek czego kwoty wraz z określeniem z którego urzędu skarbowego pochodzą zostały już zaksięgowane na subkoncie. Nie możemy ze względu na ochronę danych osobowych ujawniać danych identyfikacyjnych podatników ale kwoty wraz z urzędem tak. Salda na subkontach zostały już zaktualizowane i uwzględniają kwoty przekazane Podopiecznym za rok 2016. Zapraszamy rodziców i Podopiecznych do logowania się na subkonta i sprawdzania, z których urzędów w Polsce pochodzi najwięcej środków.

Jak sprawdzić ?

Wysokość pieniędzy przekazanych na rzecz Podopiecznego można sprawdzić po zalogowaniu się na liver.pl/subkonta  (logowanie odbywa się poprzez wpisane nazwy użytkownika oraz hasła wygenerowanego przez system). Następnie trzeba kliknąć przycisk „Szukaj” i dobrać parametry wyszukiwania:

zakres dat: najlepiej od 15 października;

typ wpłaty: 1% podatku;

i nacisnąć ponownie „Szukaj”. Pojawia się lista wpłat typu 1% podatku i aby zsumować należy kliknąć przycisk  „Raport”. Po wygenerowaniu raportu zatytułowanego Historia finansowa na samym końcu dokumentu, na ostatniej stronie pojawia się kwota: Suma ……. Cyfra obok sumy oznacza globalną kwotę otrzymaną przez Podopiecznego w roku 2017 z 1% podatku za rok 2016.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu: nr telefonu 500460255 lub email liver@liver.pl.

Serdecznie dziękujemy jeszcze raz za zaufanie, jakie obdarzyli nas podatnicy w zeznaniach za zeszły rok i cieszymy się bardzo, że z roku na rok nasze działania znajdują uznanie coraz większe grono podatników, którzy przekazują pieniądze na realizacje naszej misji i celów statutowych.

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom Liver

Prezes Stowarzyszenia Liver

Sławomir Janus

 

Jak mogę pomóc?

zobacz więcej

Stowarzyszenie Pomocy
Chorym Dzieciom LIVER

Liver Kontakt

ul. Wysłouchów 30A/43
30-611 Kraków

Liver Kontakt

liver@liver.pl

Liver Kontakt

+48 12 654 52 99
+48 500 460 255

Numery kont bankowych:

konto główne: BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.

19 1750 0012 0000 0000 2068 7436

(przeznaczone na składki członkowskie, darowizny)

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

(przeznaczone WYŁĄCZNIE na darowizny dla Podopiecznych DZIECI i MŁODZIEŻY)