Akcje

1. Kwiobieg w Krakowie – 29 czerwiec 2013 r.

Wystartowało ponad 100 uczestników

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 Po godzinie 11 na terenie krakowskiego AWF na starcie stanęło ponad 100 zapaleńców, w większości honorowych krwiodawców. W ciągu 20 minut przebiegli oni po parku po specjalnie wyznaczonej trasie na dystansie ponad 4 km. Bieg miał charakter honorowy tak jak nazywani jego główni uczestnicy – nie było nagrody finansowej a jedyną forma gratyfikacji był symbliczny puchar w dwóch kategoriach: dla Najlepszego Biegacza Krwiodawcy oraz Najlepszego Biegacza.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Każdy, kto pokonał trasę został jednakże uhonorowany i doceniony poprzez otrzymanie medalu. Bieg był zabawą i pretekstem by grono krwiodawców się spotkało w szczytnym celu i przy okazji oddało krew. Pojawiło się wielu multilitrowców, z których rekordzista oddał ponad 40 litrów krwi (rocznik 60 któryś).

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

W trakcie imprezy dla zebranych przewidziano liczne atrakcje: rozlosowano wiele ciekawych nagród dla uczestników Krwiobiegu, pokazy sztuk walki Kung-Fu przez dzieci ze szkoły Irbis, pyszne brzoskwinie sponsorowane przez jednego z organizatorów, porady z udzielania pierwszej pomocy, specjalne atrakcje dla dzieci w postaci zajęć i zabaw plastycznych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Przebiegłem !

Wziąłem udział ponieważ sam jestem krwiodawcą i uświadamiam sobie jak cennym darem jest krew. W Stowarzyszeniu są dzieci, które nie żyłyby gdyby nie dobre serce oraz oddana przez krwiodawców krew. Przy każdej operacji oraz przeszczepach organów niezbędne staje się zaopatrzenie w ten życiodajny płyn, którego sztucznie nie można otrzymać. Dlatego tak ważna jest każda inicjatywa i akcja promująca honorowe krwiodawstwo. Stowarzyszenie poczuwało się  do poparcia tej idei a sam mój udział to zaledwie skromna cegiełka  i zachęta do propagowania i oddawania krwi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

W trakcie biegu oraz całej imprezy wspierały mnie niezawodne kibicki Zuzia i Gabi oraz moja rodzina i kochana żona. Wszystkim  dziękuje za wsparcie i zaangażowanie.

Do zobaczenia za rok na kolejnym Krwiobiegu !

Prezes Stowarzyszenia

Sławek Janus

Jak mogę pomóc?

zobacz więcej

Stowarzyszenie Pomocy
Chorym Dzieciom LIVER

Liver Kontakt

ul. Wysłouchów 30A/43
30-611 Kraków

Liver Kontakt

liver@liver.pl

Liver Kontakt

+48 12 654 52 99
+48 500 460 255

Numery kont bankowych:

konto główne: BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.

19 1750 0012 0000 0000 2068 7436

(przeznaczone na składki członkowskie, darowizny)

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

(przeznaczone WYŁĄCZNIE na darowizny dla Podopiecznych DZIECI i MŁODZIEŻY)