Sypiańska Ewelinka

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER zwraca się do Państwa z bardzo gorącą prośbą o udzielenie pomocy finansowej

Sypiańskiej Ewelince,

która cierpi z powodu cholestazy wewnątrzwątobowej, niedokrwistości oraz jest obserwowana  w kierunku zaburzeń metabolicznych.

W imieniu naszej córeczki Ewelinki zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe na jej rehabilitację. Ewelinka urodziła się jako wcześniak 15 kwietnia 2014 roku i od początku zmaga się z chorobami. W drugim miesiącu życia z powodu cholestazy wewnątrzwątrobowej, niedokrwistości i małego przyrostu masy ciała została poddana zróżnicowanej diagnostyce. Badania wykazały u Ewelinki kwasicę metaboliczną, hiperbilirubinemię bezpośrednią, podwyższoną aktywność GGTP i fosfatazy alkalicznej oraz kwasów żółciowych, niski poziom ceruloplazminy oraz wit. D, podwyższony poziom kwasu mlekowego. W pierwszym roku życia zdiagnozowano u Ewelinki mózgowe porażenie dziecięce w postaci niedowładu czterokończynowego spastycznego. Jest to zespół przewlekłych i niepostępujących zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego, powstałych w wyniku uszkodzenia mózgu przed, po i w czasie porodu. Powstałe zaburzenia postawy i ruchów dotyczą całego ciała: głowy, tułowia i kończyn. Ponadto Ewelinka ma niedosłuch obustronny w stopniu lekkim/umiarkowanym i wadę wzroku, zez zbieżny, astygmatyzm oraz nadwzroczność.

Obecnie nasza córeczka nie chodzi i samodzielnie nie siedzi. Wymaga nieustannego usprawniania, dużych nakładów czasu, pracy jak i środków finansowych na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, edukacyjnego oraz na pokrycie kosztów specjalistycznych badań, rehabilitacji i turnusów rehabilitacyjnych. Przez te dwa lata bardzo intensywnie ćwiczyliśmy z córką stosując różne metody rehabilitacji a ponadto wyjeżdżaliśmy na turnusy rehabilitacyjne, które przynosiły największe efekty. Krok po kroku Ewelinka rozwija się, nabiera sprawności ruchowej, jest coraz bardziej kontaktowa, uśmiechem wita każdy dzień. Małe postępy, które osiągamy bardzo nas rodziców cieszą. Jednakże to wszystko kosztuje i dlatego szukamy pomocy. Naszym wspólnym marzeniem jest umożliwienie Ewelince codziennej rehabilitacji.

Sytuacja materialno-bytowa naszej rodziny uległa pogorszeniu. Tylko ojciec dziecka pracuje zarobkowo, z kolei matka jest bezrobotna, gdyż musiała zrezygnować z pracy i pobiera świadczenie pielęgnacyjne. Pula zarobionych pieniędzy wystarcza na pokrycie kosztów utrzymania mieszkania, w tym rata kredytu, czynsz, multimedia, woda, prąd, gaz oraz na codzienne wydatki jak: zakup produktów spożywczych, ubraniowych, kosmetycznych itp.

Niestety koszty miesięczne codziennej rehabilitacji są wysokie, kształtują się w przedziale od 1000 zł do 5000 zł, gdy uczestniczymy w turnusie rehabilitacyjnym. Ponadto częste konsultacje lekarskie: neurolog, audiolog, okulista, ortopeda, lekarz rehabilitacji oraz zakup sprzętów rehabilitacyjnych: pionizatora, wózka, siedziska, ortez, aparatów słuchowych, okularów i innych pomocnych środków jest także bardzo kosztowne i wymaga wiele poświęcenia od nas rodziców żeby zdobyć na to wszystko określone pieniądze.
Dlatego też zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc finansową dla Ewelinki i wpłatę środków pieniężnych, które pomogłyby w jej usprawnianiu, na subkonto

Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom LIVER,

ul. Marii i Bolesława Wysłouchów 30A/43, 30-611 Kraków,
BNP Paribas
94 1750 0012 0000 0000 2068 7444
Darowizna na rzecz Ewelina Sypiańska

Dla nas rodziców liczy się „każdy grosz”,

dzięki któremu możemy fachowo rehabilitować swoje dziecko.
Z podziękowaniami Rodzice Ewelinki.

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe.

Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach.

Wpłaty są potwierdzane.


Darowizna na rzecz Ewelina Sypiańska

BNP PARIBAS nr konta

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

POMÓŻ ONLINE

Przekaż darowiznę

lub

PODARUJ 1,5% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: Sypiańska Ewelina


ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY W IMIENIU EWELINKI  Z RODZICAMI I NASZYM WŁASNYM

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

Jak mogę pomóc?

zobacz więcej

Stowarzyszenie Pomocy
Chorym Dzieciom LIVER

Liver Kontakt

ul. Wysłouchów 30A/43
30-611 Kraków

Liver Kontakt

liver@liver.pl

Liver Kontakt

+48 12 654 52 99
+48 500 460 255

Numery kont bankowych:

konto główne: BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.

19 1750 0012 0000 0000 2068 7436

(przeznaczone na składki członkowskie, darowizny)

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

(przeznaczone WYŁĄCZNIE na darowizny dla Podopiecznych DZIECI i MŁODZIEŻY)