Wolski Jakub

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER zwraca się do Państwa z bardzo gorącą prośbą o udzielenie pomocy finansowej

Wolskiemu Jakubowi,

który 17 maja 2022 roku przeszedł rodzinną transplantację wątroby

z powodu postępującej rodzinnej cholestazy

wewnątrzwątrobowej PFIC typu 2.

Nowe ŻYCIE podarował TATA.

Wolski Jakub urodził się 04 grudnia 2015 roku i od początku życia zmaga się z chorą wątrobą. W wieku 6 tygodni został przyjęty na oddział Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku z powodu cholestazy. Kubuś przy urodzeniu otrzymał 10 pkt w skali Apgar i nic nie wskazywało, że będzie wymagał pomocy. Przedłużająca się żółtaczka oraz nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych min. podwyższonej bilirubiny i transaminaz spowodowały, że Kuba wymagał leczenia i pobytu na oddziale szpitalnym. W toku diagnostyki wykluczono zakażenie CMV, EBV, WZW B i C, zakażenie układu moczowego, niedobór alfa-1-antyproteazy. Stwierdzono natomiast obecność przeciwciał w klasie IgG przeciwko Parwowirusowi B19, przy ujemnym IgM. Początkowo lekarze podejrzewali u Kuby chorobę Bylera.

Kubuś został przekazany pod opiekę CZD w Warszawie na dalszą diagnostykę. Z powodu nasilonego świądu skóry oprócz Ursofalku do leczenia włączoną Rifampicynę. Badanie histopatologiczne – biopsja grubo igłowa wątroby wykazała cechy nasilonej cholestazy z towarzyszącą transformacją olbrzymiokomórkową hepatocytów oraz nieswoiste, drobne nacieki zapalne. Kubuś został zakwalifikowany do zabiegu zewnętrznego odprowadzenia żółci, którą wykonano w CZD w Warszawie w dniu 8 grudnia 2016 roku.

Obecnie Kuba 17 maja 2022 roku przeszedł rodzinną transplantację wątroby. Nowe ŻYCIE podarował Kubusiowi TATA, który szybko wrócił do zdrowia i dziś mu już nic dolega. Kubuś początkowo też dobrze zniósł operację i po dwóch dniach został przeniesiony na OIOM. 22 maja 2022 roku  miał nawet zszytą skórę brzucha. Jednak od tego czasu sprawy zaczęły się komplikować – Kuba zaczął mieć bóle, a w kupce zaczęła pojawiać się krew wskutek krwawień z przewodu pokarmowego. Bóle zaczęły być coraz mocniejsze, chłopiec bardzo cierpiał.

Lekarze zrobili USG podejrzewając zakrzepicę. Okazało się, że wystąpiło odrzucanie organu i musiały być zaaplikowane mocne sterydy, w tym solu-medrol. Konieczna była rewizja i otwarcie brzuszka. Nastąpiła poprawa i nawet 1 czerwca 2022 roku lekarze zaszyli skórę brzuszka.

Po około 10 dniach poprawy Kuba znów zaczął mówić, że bardzo go boli brzuszek. Pojawiła się ostra biegunka, gorączka oraz niestety bakteria Clostridum – to beztlenowa bakteria, która w sprzyjających warunkach wywołuje zapalenie (uszkodzenie) jelita grubego. Kubuś bardzo cierpiał, bóle się nasilały i 14 czerwca trafił znów na stół operacyjny. Ponowna operacja wymagała zrobienia nowego zespolenia ponieważ przecieki żółci były przyczyną cierpienia chłopca. Niestety w ten sam dzień przeciek żółci znów się pojawił – wytworzyła się szczelina i uciekała żrąca żółć.

17 czerwca ponowna operacja, niestety powtórka z przeciekiem i 19 czerwca kolejna. Od tego czasu Kuba jest obserwowany i jeśli nie będzie przez około dwa tygodnie żadnego przecieku żółci sytuacja powinna się ustabilizować i powinno być OK.

Dodatkową komplikacją jest gromadzenie się wody w opłucnej. Żeby ją ściągnąć założone ma dreny odprowadzające. W rezultacie podłączony jest pod wiele rur i wokół jego łóżka jest cały arsenał strzykawek i pomp. Kuba jest dzielnym chłopcem, bohatersko i odważnie walczy z ciągłymi komplikacjami i wiele rozumie. Zadziwia się lekarzy celnymi pytaniami a rodziców swoją wytrwałością. Mamy nadzieję, że ostatnie problem ustąpią i Kuba będzie mógł normalnie funkcjonować. Trzymamy kciuki za niego a wszystkim kibicujących prosimy o modlitwę i przesyłanie pozytywnych myśli.

Jakub jest małym Wojownikiem, który dzielnie walczy z chorobą. RODZICE czuwali w CZD w Warszawie przy łóżeczku Kubusia, który ponad miesiąc leżał na oddziale. Sytuacja była bardzo poważna, trwała walka o ŻYCIE i tylko czas stanął w miejscu.

♥♥♥♥♥♥

Kubuś dzisiaj czuje się już dobrze pięknie rośnie.

5 czerwca 2023 roku ma wizytę kontrolną w Poradni W CZD w Warszawie.

♥♥♥

Prosimy Was o wsparcie cudownego KUBUSIA,

który potrzebuje pomocy na leczenie

PO TRANSPLANTACJI WĄTROBY!

Dziękujemy za wsparcie w imieniu naszego

synka Kubusia Rodzice Aleksandra i Kamil.

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe.

Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach.

Wpłaty są potwierdzane.

nr konta BNP PARIBAS

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

koniecznie z dopiskiem

Darowizna na rzecz Wolski Jakub

POMÓŻ ONLINE

Przekaż darowiznę

1,5% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: Jakub Wolski

 

ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY W IMIENIU KUBY Z RODZICAMI I NASZYM WŁASNYM

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

Jak mogę pomóc?

zobacz więcej

Stowarzyszenie Pomocy
Chorym Dzieciom LIVER

Liver Kontakt

ul. Wysłouchów 30A/43
30-611 Kraków

Liver Kontakt

liver@liver.pl

Liver Kontakt

+48 12 654 52 99
+48 500 460 255

Numery kont bankowych:

konto główne: BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.

19 1750 0012 0000 0000 2068 7436

(przeznaczone na składki członkowskie, darowizny)

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

(przeznaczone WYŁĄCZNIE na darowizny dla Podopiecznych DZIECI i MŁODZIEŻY)