Wysocka Hania

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER zwraca się do Państwa z bardzo gorącą prośbą o udzielenie pomocy finansowej

Hani Wysockiej,

która 19 marca 2024 r. przeszła transplantację wątroby.

Nowe życie podarowała jej MAMA.

Hania Wysocka urodziła się  22.12.2020 roku jako pozornie zdrowa dziewczynka otrzymała 10 punków w skali Apgar. W 5 tyg. Życia wykonaliśmy badania krwi z powodu przedłużającej się żółtaczki. Po otrzymaniu wyników okazało się, że mocno odbiegają od normy, dlatego otrzymaliśmy skierowanie do szpitala w Koninie. Tam lekarze po kolejnych badaniach laboratoryjnych oraz usg poinformowali nas, że nie są w stanie pomóc Hani i że trwają konsultacje z kliniką w Warszawie. Po dwóch dniach zostałyśmy przetransportowane do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie tam po dalszej diagnostyce oraz koniecznej biopsji wątroby podjęto decyzję o zabiegu metodą Kasai ratującą życie naszej córki. Po operacji 12.02.2021roku, która trwała 5 h usłyszeliśmy diagnozę, która brzmiała jak wyrok -Atrezja Dróg żółciowych.

Po spędzonych 6 tygodniach w klinice wypisano córkę do domu, niestety radość nie trwała długo. Po dwóch tygodniach zauważyłam u Hani znacznie powiększony brzuszek po wykonaniu USG okazało się, że ma wodobrzusze z koniecznością leczenia dożylnego, trafiłyśmy kolejny raz do centrum zdrowia dziecka.

W maju Hania pierwszy raz zagorączkowała instynkt podpowiedział mi, że jest coś nie tak. Po badaniach krwi na oddziale gastroenterologii w Kaliszu okazało się, że córka ma zapalenie dróg żółciowych, a na domiar złego rozwija się sepsa. Od razu wprowadzono silne leki dożylne. Hani stan w tym czasie wrócił do staniu z przed operacji zrobiła się żółta i pojawiły się odbarwione stolce. Kolejne miesiące w roku 2021 nie były dla nas łaskawe, na zmianę pojawiało się wodobrzusze i zapalenie dróg żółciowych oraz sepsa. We wrześniu podjęto decyzję o przeprowadzeniu kwalifikacji do przeszczepu. Hania w październiku trafiła na aktywną listę. We wrześniu założono Hani Vasco port ze względu na słabe żyłki od leczenia dożylnego.

W grudniu 2021 roku okazało się, że Hania ma bardzo niski poziom płytek krwi oraz powiększoną śledzionę. W trybie pilnym została przyjęta na oddziale gastroenterologii celem toczenia dwukrotnego krwi oraz gastroskopii w znieczuleniu ogólnym. W trakcie wykonywania badania zaobserwowano żylaki przełyku I stopnia. Pod koniec 2021 roku urodził się brat Hani, który dał jej siłę do walki.

Rok 2022 hospitalizacje były tylko planowe co 6 tygodni płukanie portu to już nasza rutyna. Niestety rok 2023 pokazał nam, że Hani choroba nie śpi. W marcu bilirubina wzrosła co można było zobaczyć gołym okiem. Hania zrobiła się żółta i miała epizod odbarwionych stolców. Kolejne hospitalizacji i strach przed najgorszym wtedy ostatni raz widziałam białe gałki oczne mojej córki, bo do tej pory kolor nie wrócił i jesteśmy tego świadomi, że może wrócić dopiero po przeszczepie.

W sierpniu u Hani wykryto słabą krzepliwość krwi. Podczas kontrolnej gastroskopii zaobserwowano żylaki I i II stopnia z cechami krwawienia. Niestety przez słabą krzepliwość krwi nie można było ich opaskować, natomiast ustalono nowy termin za dwa tygodnie w trybie pilnym. 23.08.23 roku. Podczas badania założono opaskę na żylaki.

Dn. 25.08.23 r. jeszcze na oddziale opaska spadła, a ja znalazłam ją w stolcu i zamarłam. Kolejne dni spędziliśmy na oddziale pod obserwacją z racji możliwości wystąpienia krwotoku wewnętrznego. Po 3 dniach wypisano nas do domu i ustalono kontrolną hospitalizację za 3 miesiące. Jeden z najgorszych okresów w naszym życiu strach przed krwawieniem baliśmy się płaczu Hani, kaszlu, a nawet śmiechu (w sumie nadal się boimy), który mógł doprowadzić do pęknięcia żylaków. Po kontrolnej gastroskopii lekarz poinformował nas, że żylaki są zbyt słabe do opaskowania, ale jeden z nich jest zagrożony krwawieniem. Strach o życie Hani towarzyszy nam każdego dnia rok poprzedni pokazał nam jak w jednej chwili może wszystko się zmienić. 

19 marca 2024 roku Hania przeszła transplantacje

wątroby w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Po przeszczepie Hania teraz będzie musiała do końca życia zażywać leki immunosupresyjne, drogie leki przeciwzapalne i wirusowe. Bardzo prosimy o wsparcie naszej córeczki na leki, rehabilitacje i leczenie przed i po przeszczepie wątroby.

——————–♥♥♥——————–

Serdecznie dziękujemy za wsparcie

wdzięczni Rodzice Hani.

——————–♥♥♥♥♥——————–

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe.

Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach.

Wpłaty są potwierdzane.

BNP PARIBAS nr konta:

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

koniecznie z dopiskiem

Darowizna na rzecz Hani Wysockiej

POMÓŻ ONLINE:

/
Przekaż darowiznę

lub

PODARUJ 1,5% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: Hania Wysocka

ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY W IMIENIU HANI  Z RODZICAMI I NASZYM WŁASNYM

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

Jak mogę pomóc?

zobacz więcej

Stowarzyszenie Pomocy
Chorym Dzieciom LIVER

Liver Kontakt

ul. Wysłouchów 30A/43
30-611 Kraków

Liver Kontakt

liver@liver.pl

Liver Kontakt

+48 12 654 52 99
+48 500 460 255

Numery kont bankowych:

konto główne: BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.

19 1750 0012 0000 0000 2068 7436

(przeznaczone na składki członkowskie, darowizny)

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

(przeznaczone WYŁĄCZNIE na darowizny dla Podopiecznych DZIECI i MŁODZIEŻY)