Zawadowicz Aleksandra

 

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER zwraca się do Państwa z bardzo gorącą prośbą o udzielenie pomocy finansowej Aleksandry Zawadowicz,

która cierpi na Zespół Dandego-Walkera.

Aleksandra Zawadowicz jest pogodną kochającą dziewczynką od urodzenia zmagającą się z chorobą. W jej małym ciele zagnieździło się wiele schorzeń dlatego potrzebuje stałej i intensywnej rehabilitacji.

Choruje na Zespół Dandego-Walkera który, charakteryzuje się zespołem wad wrodzonych tyłomózgowia, w którego skład wchodzi hipoplazja robaka móżdżku, poszerzenie komory czwartej i obecność torbieli w tylnym dole czaszkowym, wodogłowiem oraz wysokim ustawieniem namiotu móżdżku.

W obrazie klinicznym DWS występują objawy móżdżkowe, oczopląs, opóźnienie rozwoju psychoruchowego, obniżenie napięcia mięśniowego, zez, krótkowzroczność i niedowłady nerwów czaszkowych. Ola ma upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym.

Urodziła się 23 marca 2012 roku w 39 tyg. z cechami wcześniactwa wg. Ballard – 34 tygodnia ciąży. Od początku życia Ola została przyjęta na Oddział Intensywnej Opieki Neonatologicznej w stanie ogólnym ciężkim wymagała natychmiastowej resuscytacji. Zaintubowana, wentylowana mechanicznie z podaniem antybiotykoterapii została przekazana w pierwszej dobie życia do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Rozpoznanie choroby w pierwszych dniach życia to: Wcześniactwo, Przepuklina przeponowa lewostronna operowana 24 marca 2012 roku, Obustronne poszerzenie komór mózgu. Po wielu badaniach i pobytach w szpitalu postawiono diagnozę: Zespół Dandego-Walkera.

Obecnie Ola ma napady autoagresji, które zaczęły się w grudniu 2018 roku objawiające się uderzaniem głową o ścianę lub podłogę. Trzyma się za głowę, krzyczy i płacze zasłaniając oczy w trakcie napadu. Przelotny kontakt wzrokowy z dzieckiem. Mowa jej jest niewyraźna co utrudnia kontakt gdyż Ola nie odpowiada na pytania tylko je powtarza – echolalie lub śpiewa.

Zalecana jest systematyczna intensywna rehabilitacja i terapia psychologiczno – logopedyczna oraz neurologiczna. Terapia wspomagająca oraz integracja sensoryczna, które niestety są bardzo kosztowne. Ze względu na chorobę Ola jest pod stałą opieką babci Joli, która dzień i noc czuwa oraz poświęca wnuczce jak najwięcej czasu.

Ola zażywa wiele leków również te powodujące duży przyrost masy ciała. Konieczne jest wprowadzenie zdrowego dietetycznego żywienia co dodatkowo obciąża budżet rodziny. Ola musi spożywać regularnie zdrowe posiłki z najlepszych produktów aby zachować prawidłową wagę ciała.

Zwracamy się o wsparcie intensywnej Terapii oraz leczenia u wielu specjalistów wymagające dużego nakładu finansowego dlatego prosimy o wsparcie malutkiej Aleksandry.

Bardzo dziękujemy za wsparcie

dla Oli Babcia Jolanta Derwisz.

 

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe.

Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach:

Wpłaty są potwierdzane.

Darowizna na rzecz Aleksandry Zawadowicz

RAIFFEISEN BANK

nr konta

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

lub

PODARUJ 1% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Cel szczegółowy: Zawadowicz Aleksandra

ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY W IMIENIU OLI Z RODZINĄ I NASZYM WŁASNYM

Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

Jak mogę pomóc?

zobacz więcej

Stowarzyszenie Pomocy
Chorym Dzieciom LIVER

Liver Kontakt

ul. Wysłouchów 30A/43
30-611 Kraków

Liver Kontakt

liver@liver.pl

Liver Kontakt

+48 12 654 52 99
+48 500 460 255

Numery kont bankowych:

konto główne: BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.

19 1750 0012 0000 0000 2068 7436

(przeznaczone na składki członkowskie, darowizny)

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

(przeznaczone WYŁĄCZNIE na darowizny dla Podopiecznych DZIECI i MŁODZIEŻY)